אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"משולש הכסף": מפצחי המניות עם ספר חדש החושף את סודות שווקי ההון והנדל"ן בישראל צילום: איציק ראובן

"משולש הכסף": מפצחי המניות עם ספר חדש החושף את סודות שווקי ההון והנדל"ן בישראל

לאחר רב המכר "לאן נעלמו 300%", ששינה את הרגלי המסחר של הישראלים, משיקים אנשי העסקים יניב ארביב ורועי ראובן (מייסדי מכללת פסגות) את "משולש הכסף" – ספר שני ובו כלים להצלחה ביזמות, בשוק ההון ובשוק הנדל"ן: "החלטנו לשים הכול על השולחן"

12.04.2021, 09:31 | אורן טל

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

"לספר שלנו יש מטרה אחת ברורה: להעניק לקוראים ארגז כלים ראוי שיאפשר להם להיכנס בצורה חלקה ליזמות, לשוק ההון ולשוק הנדל"ן. ברגע שקורא אחד יקרא את הפרק על נדל"ן, הוא יידע לאתר ולבצע עסקאות נדל"ן. על אותו משקל, ברגע שקורא אחר יקרא את הפרק על שוק ההון, הוא יידע איך לפתוח חשבון מסחר ולהתחיל להשקיע. אנחנו מזהים שהרצון להצטרף לעולם ההשקעות רק התחדד עם התפרצות הקורונה, שטרפה את הקלפים ויצרה הזדמנויות חדשות".

 

למונולוג הזה אחראיים שניים, אנשי העסקים והיזמים יניב ארביב ורועי ראובן, מחברי הספר "משולש הכסף" – ספר חדש שחרט על דגלו לסייע להמוני ישראלים לייצר לעצמם הכנסה נוספת – עניין שקיבל משנה תוקף על רקע משבר הקורונה והטלטלות שחווה במהלך שנה האחרונה המשק הישראלי, ורק הגביר אצל משפחות ויחידים את הצורך בסכום כסף ראוי או בנכס ליום סגריר.  

קראו עוד בזירת הנדל"ן

נכנסים לוואקום

בשנים האחרונות הופיעו מגוון פלטפורמות השקעה מקוונות המאפשרות לכל אחד ואחת בישראל להשקיע: Pepper Invest של בנק לאומי, פיפלביז ו-IINTOO הן רק רשימה חלקית, המתכתבת עם הופעתם של גלי משקיעים ישראלים חדשים. לפי נתוני הרשות לניירות ערך, ב-2020 לבדה נפתחו בישראל למעלה מ-120 אלף חשבונות מסחר עצמאים חדשים. מכאן שהמגמה המסתמנת בשטח ברורה לכל עין – הציבור הישראלי רוצה להשקיע.

ועדיין, אצל ישראלים רבים בין תרגום הרצון להשקיע להנעה לפעולה פרקטית, קיים פער גדול - כשבדיוק לוואקום הזה נכנסים ארביב וראובן. "משולש הכסף" מוליך את קוראיו במסדרונות שוק ההון ושוק הנדל"ן – ומניח בידיהם את האופציה לקחת את השאיפות צעד קדימה ולקפוץ למים.

כריכת הספר "משולש הכסף". "ספר היוצר מכנה משותף בין כל סוגי הקהלים לבין עולמות שוק ההון, הנדל"ן והיזמות", צילום: מכללת פסגות כריכת הספר "משולש הכסף". "ספר היוצר מכנה משותף בין כל סוגי הקהלים לבין עולמות שוק ההון, הנדל"ן והיזמות" | צילום: מכללת פסגות כריכת הספר "משולש הכסף". "ספר היוצר מכנה משותף בין כל סוגי הקהלים לבין עולמות שוק ההון, הנדל"ן והיזמות", צילום: מכללת פסגות

"על המדפים ניתן למצוא אין-ספור ספרים שעוסקים בקואצ'ינג כלכלי לצד מדריכים מהירים להכנסה נוספת", מציין ארביב. "אלא שאף אחד מהספרים הללו לא מספק תשובה לשאלה המתבקשת – 'מה עם התכל'ס?' כלומר איך אדם ללא ניסיון ועם הון עצמי נמוך יכול כבר עכשיו להרים את הכפפה ולהשקיע? 'משולש הכסף' הוא התשובה לשאלה הזו. זה המענה לו המתינו משקיעים פוטנציאליים רבים".

"למעשה אין מוצר כזה בישראל", מדגיש רועי ראובן. "אנחנו בעצם מרכזים פה שלושה ספרים בספר אחד. הספר מורכב משלושה פרקים בנושאי יזמות, שוק ההון ונדל"ן – שכל אחד מהם הוא עולם בפני עצמו. כל אחד מהקוראים יתחבר לפרק הרלוונטי עבורו – הן אם מדובר ברצון לשאוף ליותר ולממש את פוטנציאל המשקיע שבתוכם, והן אם מדובר בקבלת כלים פרקטיים מוכיחים המבוססים על ניסיון של שני עשורים שיובילו להשקעות בשוק הנדל"ן בשוק ההון, בכל אחד לחוד או בשניהם יחד. הרציונל העומד מאחורי הספר הוא לתת לקוראים ערך מוסף שיסייע להם בשיפור המצב הכלכלי, ולהנגיש עבורם בשפה נוחה ובהירה עולמות שעוררו אצלם רתיעה וחשש".

למי בעצם מכוון הספר? מי קהל היעד?

ראובן: "הספר הזה מדבר לכולם – גם אלו שרוצים להיכנס לראשונה בחייהם לעולם ההשקעות והיזמות ולעשות זאת באופן נכון ובטוח, וגם לאלו שכבר פועלים בעולם הזה במשך שנים ומחפשים להרחיב את הידע ולמצוא שיטות חדשות שלא נתקלו בהן לפני כן".

ארביב: "אנחנו פונים במוצהר לחתך אוכלוסייה רחב ומגוון. הספר יוצר מכנה משותף בין כל סוגי הקהלים לבין עולמות שוק ההון, הנדל"ן והיזמות. אם בזכות הספר משוחרר טרי מצה"ל שהתלבט מה לעשות עם המענק, יפתח קופת גמל להשקעה ויסדר לו סכום נחמד לעתיד, כבר עשינו את שלנו".

יניב ארביב (מימין) ורועי ראובן, עם ספרם החדש "משולש הכסף". "גישה לסודות השקעה שהיו חבויים מהעין הישראלית"  , צילום: איציק ראובן יניב ארביב (מימין) ורועי ראובן, עם ספרם החדש "משולש הכסף". "גישה לסודות השקעה שהיו חבויים מהעין הישראלית" | צילום: איציק ראובן יניב ארביב (מימין) ורועי ראובן, עם ספרם החדש "משולש הכסף". "גישה לסודות השקעה שהיו חבויים מהעין הישראלית"  , צילום: איציק ראובן

מאחד יוצא שלושה

ארביב וראובן, כיום בני 40, הם הבעלים ומייסדי מכללת פסגות - מוסד שלמעלה מ-16 שנה מוביל בלימודי תחומי שוק ההון, נדל"ן, ייעוץ משכנתאות, יזמות עסקית, שמאות מקרקעין ורכוש, והכשיר יותר מ-30 אלף סטודנטים. לצד הפעילות בזירה האקדמית, השיקו השניים בשנת 2017 רשת חללי עבודה משותפים הנושאת את השם dogether, שכבשה לאחרונה את המקום הראשון בדירוג השנתי של אתר Spacenter העולמי. לרשת שני סניפים במגדל עזריאלי ראשונים בראשון לציון ובמגדל העסקים עיר ימים בנתניה, כשבקרוב צפוי להיפתח גם סניף שלישי.

את ספרם הראשון, "לאן נעלמו 300%?", הוציאו ארביב וראובן בשנת 2009 ויש שמצביעים עליו כעל מי שעיצב מחדש את התפיסה של הישראלים באשר למסחר בבורסה. הספר עצמו הפך לרב מכר, זכה פעמיים בפרס "ספר החודש" של ספריית גלובס, ועל הדרך גם העניק לצמד המחברים את הכינוי – "מפצחי המניות" – על ידי מגזין דה מרקר.

"להעביר את זה הלאה" 

הספר "משולש הכסף" הוא פרי עבודה של למעלה משנה וחצי, כשגם בסדר יום צפוף ואינטנסיבי, הקפידו ארביב וראובן לפנות זמן למלאכת הכתיבה. "הצורך הזה לשתף ולחלוק בוער בנו כבר תקופה ארוכה", מספר ראובן. "בשל כך, לא פחדנו לשתף ולחלוק סודות מקצועיים. אנחנו מאוד מאמינים בגישה של 'להעביר את זה הלאה' ולכן שמנו הכל על השולחן. אנו מספקים גישה אל סודות השקעה שהיו חבויים מהעין הישראלית".

עבור אלו המבקשים לצד קריאת הספר להעמיק ולשדרג עוד יותר את ארגז כלים, ואף להפוך את ההיכרות עם שוק ההון או הנדל"ן גם למקצוע, מציעים ארביב וראובן פלטפורמה נוספת. באמצעות מכללת פסגות מוגשים מגוון מסלולי לימוד והכשרות בקורסים ייעודיים - דוגמת קורס השקעות ויזמות נדל"ן, קורס השקעות מעבר לים וקורס נדל"ן מתקדם, לצד קורס ניהול תיק השקעות עצמאי, קורס ניהול פיננסי, קורס אופציות מורחב או קורס מודלים מתקדמים.

מתוך קורס ניהול תיק השקעות עצמאי במכללת פסגות. מצבת הבוגרים מונה יותר מ-30 אלף סטודנטים , צילום: מכללת פסגות מתוך קורס ניהול תיק השקעות עצמאי במכללת פסגות. מצבת הבוגרים מונה יותר מ-30 אלף סטודנטים | צילום: מכללת פסגות מתוך קורס ניהול תיק השקעות עצמאי במכללת פסגות. מצבת הבוגרים מונה יותר מ-30 אלף סטודנטים , צילום: מכללת פסגות

ההשקה הרשמית של הספר צפויה החודש, אבל עוד לפניה "משולש הכסף" כבר מייצר סביבו עניין רב. בין הממליצים על הספר נמצאים העיתונאי והמגיש גדי סוקניק והעיתונאית יעל ולצר, כתבת הכלכלה של אתר YNET. "אחרי עשרות שנים של עיסוק בכלכלה בכל אמצעי התקשורת שמחתי מאוד לפגוש סוף סוף ספר הדרכה מפורט ונגיש", כותב סוקניק בהמלצתו. "ספרם של יניב ארביב ורועי ראובן מעניק ליזם ולמשקיע המתחילים, בשפה שווה לכל נפש, את הכלים הנדרשים כדי לצאת לדרך הנכונה ולהימנע מטעויות של טירונים. הם מושיטים לקורא יד מנוסה שתעביר אותו בבטחה אל הצד השני של שדה המוקשים העסקי - הצד של ההצלחה והסיפוק".

"'משולש הכסף', נכתב כדי לסייע לישראלים המרגישים שיש להם את הרעב והפוטנציאל להשקיע ולהצליח, ורוצים לצאת ממרוץ העכברים הבלתי פוסק", מסכמים ראובן וארביב. "הוא מביא בשורה שעד כה היתה חסרה לכל אותם ישראלים שמבקשים לשנות גישה ולהגיע לרווחה כלכלית. זיהינו את משולש הכסף כנוסחת העבודה המנחה את האישים העשירים והמשפיעים בעולם, דוגמת וורן באפט ודונלד טראמפ, המרכזים נתח נכבד מפעילותם בשווקי ההון והנדל"ן - ופותחים בפני קוראי הספר את דלת הכניסה לעולמות הללו".

רכישת הספר "משולש הכסף"- עכשיו באתר מכללת פסגות

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו