אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד האמירויות מציגה: האסטרונאוטית הערביה הראשונה צילום: רויטרס

איחוד האמירויות מציגה: האסטרונאוטית הערביה הראשונה

מהנדסת המכונות נורה אל-מטרושי בת ה-27 תהפוך לאמירתית הראשונה שתוכשר כאסטרונאוטית בנאס"א. תוכנית החלל של איחוד האמירויות יצאה לדרך רק לפני ארבע שנים, וב-2019 הפך האסטרונאוט חזזה אל מנסורי לאמירתי הראשון בחלל, כאשר טס לתחנת החלל הבינלאומית

11.04.2021, 21:51 | חדשות חוץ

היסטוריה באיחוד האמירויות: היום (א') בחרה המדינה בנורה אל-מטרושי, מהנדסת מכונות בת 27, לאסטרונאוטית הראשונה שלה. אל-מטרושי תעשה היסטוריה נוספת בכך שתהיה גם לאסטרונאוטית הערביה הראשונה. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט:

המועמדת הנבחרת עובדת בחברת הנפט הלאומית של אבו-דאבי ונבחרה לתפקיד מבין 4,300 מועמדים, לאחר שורה של מבדקים מדעיים, פיזיים, פסיכולוגיים ורפואיים שעברה במרכז החלל של דובאי.

נורא אל מטרושי מאיחוד האמירויות. האסטרונאוטית הערביה הראשונה, צילום: רויטרס נורא אל מטרושי מאיחוד האמירויות. האסטרונאוטית הערביה הראשונה | צילום: רויטרס נורא אל מטרושי מאיחוד האמירויות. האסטרונאוטית הערביה הראשונה, צילום: רויטרס

למטרושי יצטרף אמירתי אחר שיעבור גם הוא הכשרה בנאס"א, מוחמד אל מוללה, ובכך יגיע מספר האסטרונאוטים במסגרת תוכנית החלל האמירתית לארבעה. אלה כוללים את חזזה אל מנסורי, שהפך לאמירתי הראשון בחלל בשנת 2019 כאשר טס לתחנת החלל הבינלאומית.
איחוד האמירויות השיקה את תוכנית החלל שלה בשנת 2017. אוכלוסייתה המונה 9.4 מיליון מורכבת ברובה מעובדים זרים, והיא חסרה את הבסיס המדעי והתעשייתי של מעצמות החלל הגדולות.

כעת מנסה המדינה להשתמש בתוכנית החלל שלה כדי לפתח את יכולותיה המדעיות, ולהפחית את התלות שלה בנפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות