אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק חדשה למיקרוסופט - רוכשת את ניואנס תמורת 16 מיליארד דולר צילום: בלומברג

עסקת ענק חדשה למיקרוסופט - רוכשת את ניואנס תמורת 16 מיליארד דולר

העסקה תתבצע בפרמיה של 23% על שווי מניית ניואנס - חברת תוכנות זיהוי הקול והבינה המלאכותית, הנסחרת בנאסד"ק; בספטמבר האחרון רכשה מיקרוסופט את חברת הגיימינג זנימקס ב-7.5 מיליארד דולר

12.04.2021, 15:47 | חדשות חוץ

ענקית התוכנה בעסקת ענק חדשה: לפי דיווחים בתקשורת האמריקאית, מיקרוסופט רוכשת את תוכנות זיהוי הקול והבינה המלאכותית Nuance Communications תמורת 16 מיליארד דולר (19 מיליארד כולל החוב של החברה).

קראו עוד בכלכליסט

העסקה תתבצע לפי שווי של 56 דולר למניית ניואנס, פרמיה של 23% על מחיר המניה בנעילה בשישי בנאסד"ק, 45.58 דולר. מניית ניואנס טיפסה ב-12 החודשים האחרונים ב-168% לשווי שוק של 13 מיליארד דולר.

החברה שהוקמה ב-1992 מעסיקה כיום 7,100 עובדים – היא סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 346 מיליון דולר ורווח של 7 מיליון דולר. התוכנות שמפתחת ניואנס משמשות מגוון סקטורים, כולל בתעשיית הרכב, המובייל והרפואה.

הדיווח הראשוני על המו"מ בין הצדדים יצא אתמול בבלומברג, שציינה כי למרות השלב המתקדם של המו"מ, אין ודאות כי אכן העסקה תצא לפועל. אם היא אכן תיסגר, תהיה זו הרכישה השנייה בגודלה בתולדות מיקרוסופט, לאחר רכישת לינקדאין ב-2016 תמורת 27 מיליארד דולר.

עבור מיקרוסופט זוהי עסקת ענק שנייה תוך חודשים ספורים: בספטמבר האחרון רכשה את Zenimax Media, אחת מחברות הגיימינג הגדולות בעולם (הבעלים של Bethesda Game Studios), בסכום של 7.5 מיליארד דולר.

סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוספט סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוספט סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוספט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות