אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצטרפו למועדון: מייסדי גוגל שווים מעל 100 מיליארד דולר צילום: גטי

הצטרפו למועדון: מייסדי גוגל שווים מעל 100 מיליארד דולר

לארי פייג' וסרגיי ברין הצטרפו למועדון האקסקלוסיבי של המולטי מיליארדרים בשל עלייה בערך המניות של גוגל, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. חברים נוספים במועדון: מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס ומנכ"ל טסלה אלון מאסק

12.04.2021, 23:38 | חדשות חוץ

מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגיי ברין שווים יותר ממאה מיליארד דולר כל אחד, הודות לעלייה בערך מניות החברה.

פייג' וברין הצטרפו לאחרונה לשישה מולטי מיליארדרים אחרים: מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל טסלה אלון מאסק, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, מנכ"ל LVMH ברנאר ארנו, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, ומנכ"ל ברשייר האת'אוויי וורן באפט.

קראו עוד בכלכליסט

הונו של פייג' מוערך ב-103.6 מיליארד דולר, והונו של ברין מוערך ב-100.2 מיליארד, כך על פי מדד המילארדרים של בלומברג. הונו של ברין גדל בשנה שהסתיימה באפריל 2021 ב-20.4 מיליארד דולר, בעוד הונו של פייג' גדל ב-21.2 מיליארד באותה תקופה, כך על פי חישובים של בלומברג.

הבעלים של LVMH ברנר ארנו, צילום: בלומברג הבעלים של LVMH ברנר ארנו | צילום: בלומברג הבעלים של LVMH ברנר ארנו, צילום: בלומברג

מניות חברות הטכנולוגיה עלו במהירות מאז תחילת המגפה, ואלה של חברת האם של גוגל - אלפבית, עלו ביותר מ-80%. השניים מחזיקים כעת ביותר מ-50% ממניות אלפבית.

החברה הכניסה ברבעון הרביעי של 2020 46.43 מיליארד דולר, לא כולל עלויות רכישת תנועה אינטרנטית, לעומת 37.35 מיליארד דולר שנה קודם לכן. אלפבית ייחסה זאת לשימוש מוגבר ביוטיוב והחיפוש של גוגל במהלך המגפה.

פייג' וברין החלו לעבוד בגוגל ב-1996 בזמן שעוד היו דוקטורנטים באוניברסיטת סטנפורד, לצד ה"מייסד השלישי" הבלתי רשמי של החברה, שעזב לפני שהפכה לחברה באופן רשמי.

מימין: לארי פייג מימין: לארי פייג' וסרגיי ברין, מייסדי גוגל | צילום: גטי מימין: לארי פייג

כיום האתר של גוגל הוא הפופולרי ביותר בעולם. ב-2015 ייסד הצמד את חברת האחזקות אלפבית כדי לנהל את גוגל ושלוחות שונות שלה, כולל וויימו, דיפמיינד, וסיידווק לאבס. ברין הפך לנשיא החברה החדשה ופייג' הפך למנכ"לה, ובהמשך מינה את סונדר פיצ'אי לעמוד בראשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות