אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון כהן הודיע לדירקטוריון דסק"ש על כוונתו להתפטר מתפקיד המנכ"ל צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

דורון כהן הודיע לדירקטוריון דסק"ש על כוונתו להתפטר מתפקיד המנכ"ל

דרכו של כהן החוצה נסללה עם רכישת השליטה בחברה ע"י צחי נחמיאס, כפי שנחשף בכלכליסט; כהן, שבעבר כיהן כמנכ"ל משרד האוצר, מונה לתפקיד לפני כשנה; המועמד להחליפו הוא מנהל החטיבה העיסקית בבנק דיסקונט יובל גביש

12.04.2021, 15:37 | גולן חזני

מנכ"ל רביעי בתוך שנתיים בדרך לדסק"ש: דורון כהן הודיע לדירקטוריון דיסקונט השקעות על כוונתו להתפטר מתפקיד המנכ"ל. כפי שנחשף בכלכליסט, דרכו של כהן החוצה נסללה עם רכישת השליטה בחברה ע"י צחי נחמיאס.

קראו עוד בכלכליסט

המועמד להחליף את כהן בתפקיד הוא מנהל החטיבה העיסקית בבנק דיסקונט יובל גביש. כהן לא הותיר את רישומו על החברה בשנה בה ניהל אותה, וייזכר בעיקר כמי שהגיע לחברה ביוזמת בעל השליטה הקודם, אדוארדו אלשטיין, שראה בו איש אמון.

יובל גביש, המועמד להחליף את כהן, צילום: רמי זרניגר יובל גביש, המועמד להחליף את כהן | צילום: רמי זרניגר יובל גביש, המועמד להחליף את כהן, צילום: רמי זרניגר

כהן, שבעבר כיהן כמנכ"ל משרד האוצר, מונה לתפקיד במרץ 2020, כלומר לפני כשנה. הוא החליף את ערן סער ששימש שלושה חודשים בתפקיד ולא היה מוכן להתיישר עם רעיונותיו של אלשטיין.

עלות שכרו הבסיסית השנתית עמדה על 1.44 מיליון שקל, ולצידן קיבל כהן 2.5 מיליון אופציות הניתנות למימוש למניות דסק"ש. האופציות ניתנות למימוש בחמש מנות שנתיות, כשהמנה לשנה הראשונה היא במחיר של 6.187 שקל למניה.

עוד נקבע בהסכם כי בעת סיום עבודתו יוכל כהן לממש רק את האופציות שכבר הבשילו. אך במקרה של שינוי שליטה תואץ תקופת ההבשלה וכלל האופציות יבשילו במועד שינוי השליטה.

כך זכאי כהן לממש את האופציות למניות בשווי 8.4 מיליון שקל, כשמדובר במלוא האופציות שכולן נמצאות בתוך הכסף, שכן מחיר מניית דסק"ש עומד על 10.56 שקלים.

בנוסף לשכרו החודשי יקבל כהן כאמור כ-10 מיליון שקלים בתקופת עבודה של שנה.

נחמיאס, בעל השליטה במגה אור, מונה כיו"ר החברה במקומו של יורם טורבוביץ' שהיה יו"ר זמני מטעם מחזיקי האג"ח של אי.די.בי שהחזיקו בשעבוד על מניות השליטה בדסק"ש.

נחמיאס הקפיד לרכוש פחות מ-25% ממניות דסק"ש כדי לא להיחשב כבעל שליטה, אבל עם מינויו ליו"ר, מינוי שעשוי להיות זמני, תהיה לו השפעה מסויימת על התנהלות החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות