אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקס רוצה לשווק פוליסות חיסכון ולנגוס בשוק של 350 מיליון שקל צילום: בני גמזו לטובה

בלעדי לכלכליסט

מקס רוצה לשווק פוליסות חיסכון ולנגוס בשוק של 350 מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי מקס איט פיננסים פנתה לחברות ביטוח ובתי השקעות במטרה לשתף פעולה ולשווק את מוצריהם הפיננסיים באופן דיגיטלי למחזיקי כרטיס האשראי של החברה. ענף פוליסות החיסכון מנהל 70 מיליארד שקל ועד כה סוכני הביטוח היו המפיצים העיקריים של פוליסות החיסכון

12.04.2021, 18:21 | אלמוג עזר

מקס פועלת בימים אלו להתרחב לענף מוצרי החיסכון ולנגוס מהעמלות של סוכני הביטוח. לכלכליסט נודע כי מקס איט פיננסים פנתה לחברות ביטוח ובתי השקעות במטרה לשתף פעולה ולשווק את מוצריהם הפיננסיים באופן דיגיטלי למחזיקי כרטיס האשראי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף השבוע האחרון פנתה מקס לשלושה בתי השקעות - אלטשולר שחם, אקסלנס ומיטב ולשתי חברות הביטוח - הראל והכשרה, במטרה לפתוח במשא ומתן על המוצרים הפיננסים אותן תוכל לשווק. על פי נוסח המכתב ששלחה מקס היא מתכוונת ככל הנראה לשווק פוליסות חיסכון. גם הזהות של הגופים איתם מקס מבקשת לשתף פעולה מעידים על כך שרוב הסיכויים שהיא  מכוונת לענף זה.

ענף פוליסות החיסכון מנהל 70 מיליארד שקל. עד כה, סוכני הביטוח היו המפיצים העיקריים של פוליסות החיסכון בעוד הם גוזרים על פי הערכות כ-350 מיליון שקל בשנה משיווק פוליסות אלו. מבחינת מדיניות, מקס מתכוונת להציע ללקוחות פוליסות בדמי ניהול קבוע, ללא הבדל בזהות של מנהל ההשקעות ומקווה לחתום על חלוקת העמלה באופן שווה בין מנהל ההשקעות לבין המשווק.

רון פאינרו, מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו, מנכ"ל מקס | צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו, מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה

חברת כרטיסי האשראי מקס (MAX), לשעבר חברת לאומי קארד, קיבלה אישור לפעול בענף הביטוח על ידי רשות שוק ההון ב-2019. בידי מקס יכולת להציע רכישת פוליסות ביטוח בעזרת השימוש בנתונים האישיים של בעלי כרטיס מקס לצורך פעילות כסוכן ביטוח.

מקס השיקה ביולי 2020 את הפעילות המשותפת עם AIG. במסגרתה יכולים לקוחות מקס לרכוש את ביטוחי הרכב והדירה של חברת ביטוח בתנאים מוזלים. הביטוחים בהן מתמקדת מקס פיננסים הם ביטוחי חובה ורכוש, דירה ונסיעות. הביקוש לענפים אלו נפגע באופן קשה מאוד בתקופת הקורונה על רקע הסגרים ומניעת התיירות ופעילות החברה בענף האלמנטרי הינה זעומה ומתבטאת במיליוני שקלים בודדים בלבד.

במסגרת מאמצי השיווק והחדירה לענף הפיננסים מקס פנתה לחברת קיימא של פרופ' דן אריאלי, כדי לבנות את מוצר החיסכון. לאריאלי הסכם שיתוף פעולה גם עם חברת הביטוח הדיגיטלית AIG. במסגרתו הוא מנסה להגדיל את מספר הלקוחות לביטוח חיים ובריאות של החברה על ידי פיתוח תמריצים למבוטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות