אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין מנפץ את השיא ומזנק מעל לשווי של 63 אלף דולר צילום: גטי

הביטקוין מנפץ את השיא ומזנק מעל לשווי של 63 אלף דולר

שווי המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם קופץ ב-5.5%; ברקע, שוק הקריפטו נושא עיניים אל הנפקת Coinbase, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב, שתיסחר בנאסד"ק לפי שווי מוערך של קרוב ל-100 מיליארד דולר; אחרי יממה - האית'ריום שובר שיא, נסחר במעל ל-2,200 דולר למטבע

13.04.2021, 13:19 | נועם לנדמן

ההנפקה החשובה ביותר של שוק הקריפטו בוול סטריט דחפה את הביטקוין לשיא: המטבע מטפס ב-5.5% עד ל-63.2 אלף דולר. ביממה האחרונה הוא הגיע עד למחיר של 61.4 אלף דולר, וכבר היה הבוקר במרחק של פחות מ-1% מהשיא שעמד על 61.79 אלף דולר. השיא הקודם נקבע לפני חודש.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע למגמה במטבע הווירטואלי הפופולרי בעולם, בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב - קוינבייס Coinbase - תתחיל ממחר להיסחר בנאסד"ק, ככל הנראה לפי שווי שוק שינוע סביב 100 מיליארד דולר.

עסקאות אחרונות בשוק הפרטי העניקו לחברה שווי של 68 מיליארד דולר, אך ההערכה היא כי עם הדילול המלא וספירת המניות המעודכנת, ולנוכח התעניינות המשקיעים, השווי בהנפקה יעמוד על קרוב ל-100 מיליארד דולר.

הנפקת קוינבייס תתבצע בדרך של הצעת מכר – המשקיעים הפרטיים הם אלה שימכרו את המניות לציבור, אך החברה עצמה לא תנפיק מניות חדשות. במילים אחרות, ההנפקה לא תזרים כסף לקוינבייס.

האית'ריום, המטבע הווירטואלי השני בגודלו לפי שווי שוק, שובר שיא אחרי יממה - ונסחר במעל ל-2,200 דולר למטבע.

פלטפורמת המסחר קוינבייס, צילום: גטי אימג פלטפורמת המסחר קוינבייס | צילום: גטי אימג'ס פלטפורמת המסחר קוינבייס, צילום: גטי אימג

הזינוק המהיר בעולם לשווי של טריליון דולר

הביטקוין הוא הנכס הנסחר שנסק הכי מהר לשווי של טריליון דולר - 12 שנה לקח למטבע הדיגיטלי להגיע ליעד הנכסף. שווי המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם עומד היום על 1.17 טריליון דולר. שוק הקריפטו כולו חצה בשבוע שעבר את רף 2 טריליון הדולרים בשווי.

לשם המחשה, להלן חברות הטכנולוגיה הגדולות בוול סטריט, והזמן שנדרש עבורן להגיע לשווי של טרילייון דולר: מיקרוסופט חיכתה בסבלנות לא פחות מ-44 שנה להגיע לשווי שוק של 1 טריליון דולר. שווי החברה כיום עומד על 1.9 טריליון דולר.

לאפל לקח 42 שניה להגיע ליעד, שווייה היום עומד על 2.2 טריליון דולר, החברה הגדולה בניו יורק בשווי שוק. לאמזון לקח 24 שנה, שווייה היום 1.7 טריליון דולר. גוגל המתינה 21 שנה, שווי החברה עומד היום על 1.5 טריליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות