אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדיה עלי עוזב את תפקיד יו"ר בזן - המנכ"ל קפלינסקי יחליפו צילום: בועז אופנהיים

עובדיה עלי עוזב את תפקיד יו"ר בזן - המנכ"ל קפלינסקי יחליפו

עלי מסיים את דרכו בתפקיד לאחר שש שנים; האלוף במיל' קפלינסקי מונה כמנכ"ל במאי שעבר, ניהל בעבר את מיזם הרכב בטר פלייס, שכמו בזן היה גם הוא בשליטת עידן עופר

13.04.2021, 16:31 | גולן חזני
עובדיה עלי עוזב את תפקיד יו"ר בזן (בתי הזיקוק) אחרי שש שנים. לכלכליסט נודע כי מנכ"ל החברה משה קפלינסקי יעבור לכהן כיו"ר החברה.

קראו עוד בכלכליסט

קפלינסקי מונה כמנכ"ל בזן במאי שעבר. קפלינסקי, אלוף במיל', ניהל בעבר את מיזם הרכב בטר פלייס, שכמו בזן היה גם הוא בשליטת עידן עופר.

מנכ"ל בזן משה קפלינסקי - יחליף את עלי בתפקיד היו"ר, צילום: אוראל כהן מנכ"ל בזן משה קפלינסקי - יחליף את עלי בתפקיד היו"ר | צילום: אוראל כהן מנכ"ל בזן משה קפלינסקי - יחליף את עלי בתפקיד היו"ר, צילום: אוראל כהן

בזן עוסקת בזיקוק נפט גולמי, ייצור ומכירת דלקים מסוגים שונים ומחזיקה בבית זיקוק במפרץ חיפה. כניסת קפלינסקי לחברה היתה בתקופה של קריסת מחירי הנפט.

מאז חלה התאוששות מסויימת במחירי הנפט ומתחילת השנה עלתה מניית בזן ב-11% והחברה נסחרת בשווי 2.6 מיליארד שקל. בזן תמנה ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש לחברה.

אך ב-2020 הקורונה העבירה את בזן להפסד של 274 מיליון דולר: חברת האנרגיה נפגעה ממשבר הקורונה שהוביל לצניחה במחירי הנפט, ועברה לשורה תחתונה שלילית ב-2020 לעומת רווח נקי של 99 מיליון דולר ב-2019. המנכ"ל משה קפלינסקי אמר אז: ההזמנות בחודש מרץ 2021 מסמנות חזרה לשגרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות