אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוט לוקר תרכוש 10% מריטיילורס של פוקס במקרה של הנפקה צילום: שוקה כהן

פוט לוקר תרכוש 10% מריטיילורס של פוקס במקרה של הנפקה

לפי ההסכם בין הצדדים שנחתם היום, המניות שיוקצו לפוט לוקר יהיו במחיר השווה ל-87.5% ממחיר המניה בהנפקה העתידית, אם זו אכן תצא לפועל - נציג מטעם הרשת האמריקאית יהיה חבר מלא או משקיף בדירקטוריון ריטיילורס, המאגדת את פעילות הספורט של קבוצת פוקס

13.04.2021, 16:52 | אורנה יפת

חברת Foot Locker העולמית התקשרה בהסכם עם קבוצת פוקס לרכישה של 10% מהון המניות של ריטיילורס, אם זו תונפק כמתוכנן. 

קראו עוד בכלכליסט

המניות שיוקצו לפוט לוקר יהיו במחיר השווה ל-87.5% מהמחיר למניה בהנפקה לציבור. פוקס התחייבה להצביע בעד מינוי של נציג מטעם פוט לוקר כדירקטור בריטיילורס  או לאפשר לפוט לוקר למנות משקיף מטעמה בדירקטוריון של ריטיילורס.

הצדדים חתמו היום על ההסכם ופוקס מציינת כי הפרטים על ההסכם המתגבש נודעו לה ב-7 באפריל וכי עיכבה את הדיווח בשלב המו"מ עד לחתימה על הסכם מחייב. בנוגע להנפקה של ריטיילורס מציינת החברה כי "טרם נקבע מבנה ההצעה לציבור, עיתויה, היקפה ותנאיה אם וככל ותבוצע".

ריטיילורס מאגדת את פעילות תחום הספורט של קבוצת פוקס, הכוללת את פעילות חנויות נייקי בישראל, קנדה ואירופה, פעילות פוט לוקר בישראל ובאירופה ופעילות המותג דרים ספורט.

פוקס התקשרה עם פוט לוקר לראשונה בשנת 2017, כאשר קיבלה מהחברה האמריקאית רישיון להפעיל באופן בלעדי רשת חנויות של המותג בישראל. ב-2018 נפתחה החנות הראשונה בארץ וכיום הרשת מונה 65 חנויות. בשנת 2020 חתמו פוקס ופוט לוקר על הסכם לשיתוף פעולה בכל הקשור לפתיחת חנויות תחת המותג פוט לוקר באירופה, ובאוקטובר 2020 התחיילה ריטיילורס להפעיל שבע חנויות של המותג ביבשת – חמש מהן ת בפולין ושתי חנויות בהונגריה. החברה צפויה לפתוח חנויות נוספות באירופה במהלך השנה.

לקראת ההנפקה פירסמה פוקס את נתוני חברת ריטיילורס ומהם עלה כי בשנת 2020 הכנסותיה הסתכמו ב-638 מיליון שקל, לעומת 613 מיליון שקל בשנת 2019. הרווח מפעילות ריטיילורס עמד בשנה שעברה על 51 מיליון שקל, לעומת 44 מיליון שקל ב-2019.

 , צילום: שוקה כהן צילום: שוקה כהן  , צילום: שוקה כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות