אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה: ספינה של רמי אונגר הותקפה במפרץ הפרסי צילום: Marjan Stropnik

בפעם השנייה: ספינה של רמי אונגר הותקפה במפרץ הפרסי

לפי הדיווחים, הספינה HYPERION RAY שבבעלות רמי אונגר המובילה מכוניות הותקפה ליד אל-פוג'יירה. הנזק כנראה שטחי. בחודשים האחרונים הותקפו אוניות ישראליות ואיראניות, בהן אחת של אונגר

13.04.2021, 18:06 | ליעד אוסמו, ynet

ספינת המכולות HYPERION RAY השייכת לאיש העסקים רמי אונגר הותקפה ליד נמל אל-פוג'יירה באיחוד האמירויות. כך דווח הערב (יום ג') במספר כלי תקשורת בעולם הערבי ובהם בערוץ אל-מיאדין הלבנוני. הערוץ נחשב למקורב לציר חיזבאללה-איראן. הנזק שנגרם לספינה הוא ככל הנראה שטחי בלבד. 

נמל פוג נמל פוג'יירה באיחוד האמירויות | צילום: cruisemapper נמל פוג

תקיפה זו מצטרפת לשורת מקרים שבהם הותקפו בחודשים האחרונים ספינות ישראליות ואיראניות. סוכנות הידיעות Unews המקורבת לאיראן מדווחת כי הספינה, שנושאת מכוניות, עמדה 48 שעות לפני התקיפה בנמל אל-אחמדי בכוויית.

 הספינה, מסוג PCC (נושאת מכוניות), שטה תחת דגל הבהאמה. היא הוחכרה על ידי חברת NYK היפנית. בזמן הפגיעה היא לא הייתה בנמל, אלא שייטה באזור ומחוצה לו, בים הערבי.  

הספינה HYPERION RAY שבבעלות רמי אונגר, צילום: Marjan Stropnik הספינה HYPERION RAY שבבעלות רמי אונגר | צילום: Marjan Stropnik הספינה HYPERION RAY שבבעלות רמי אונגר, צילום: Marjan Stropnik


 הפגיעה הייתה קלה מאוד. כנראה שאפילו לא נפער חור בספינה, אלא פגיעה קלה בלבד בדופן, ומעל קו המים. 

 הפגיעה בספינה, שדווחה בכלי תקשורת המקורבים לאיראן, מתרחשת ברקע הפיצוץ שאירע במתקן הגרעין האיראני בנתנז, ומיוחס לישראל. בעקבות הפיצוץ, שלדברי גורמי מודיעין אמריקאים וישראלים יעכב משמעותית את העשרת האורניום שברשות איראן, ברפובליקה האיסאלמית הודיעו מוקדם יותר היום כי יחלו להעשיר אורניום לרמה של 60%. הטלוויזיה האיראנית דיווחה שטהרן הודיעה על המהלך לסבא"א – הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. לפי AP מדובר ברמת העשרת האורניום הגבוהה אי פעם בתוכנית הגרעין האיראנית.  

 בשבוע שעבר ספינת ביון של משמרות המהפכה האיראניים, "סאביז", הותקפה בים האדום סמוך לחופי אריתריאה. הספינה הותקפה באמצעות מוקשים ימיים שהוצמדו אליה. גורם אמריקאי אמר ל"ניו יורק טיימס" שישראל הודיעה לארה"ב אז כי היא עומדת מאחורי התקיפה של הספינה. על פי אותו גורם, שצוטט בעילום שם, ישראל קראה לתקיפה "פעולת תגמול בעקבות תקיפות איראניות קודמות על כלי שיט ישראליים". 

 בסוף חודש פברואר הותקפה ספינה אחרת שבבעלות אונגר, HELIOS RAY. הספינה נפגעה אז מפיצוץ במהלך שיט באזור מפרץ עומאן, ולמרות שאיש לא נפגע - היא נאלצה לחזור על עקבותיה. הספינה הובילה מכוניות לסינגפור מהעיר דמאם שבסעודיה. כתוצאה מהפיצוץ נפערו שני חורים בקוטר של כמטר וחצי בדופן הספינה, אולם המנוע שלה לא נפגע.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות