אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב דרוש לחקירה בישראל, אבל התארח בפסח בדובאי אצל מנכ"ל מרכז הסחורות צילום מסך: אינסטגרם אחמד בין סוליים

לבייב דרוש לחקירה בישראל, אבל התארח בפסח בדובאי אצל מנכ"ל מרכז הסחורות

איש העסקים אחמד בן סוליים, מנכ"ל מרכז הסחורות של דובאי, העלה לאינסטגרם תמונות שלו ושל לבייב ובני משפחתו שצולמו בפסח בדובאי. בין ישראל לבין דובאי אין הסכם הסגרה. סוליים כתב: "פגשתי את לבייב לפני 18 שנה ומדי פעם אנחנו נפגשים. שוחחנו על עסקי DMCC - קקאו, קפה ותה - יותר מאשר על כל דבר אחר"

13.04.2021, 18:38 | תומר גנון

איש העסקים לב לבייב, שדרוש לחקירה בארץ בפרשת הברחת יהלומים לישראל מרוסיה, בילה את חג הפסח בדובאי שבאיחוד האמירויות. על פי חשבון האינסטגרם של איש העסקים אחמד בן סוליים, מנכ"ל מרכז הסחורות של דובאי (DMCC), לבייב ובני משפחתו התארחו אצלו לרגל החג. גם בנו של לבייב, אור, העלה, תמונות לאינסטגרם מהמפגש המשפחתי בדובאי. בין ישראל לבין דובאי אין הסכם הסגרה. מטעמו של לבייב לא נמסרה תגובה, סוליים טרם הגיב לפניית כלכליסט.

לצפייה בפוסט של אחמד בן סוליים - לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

סוליים כתב תחת האשטג "פסח 2021" בעמוד האינסטגרם שלן כי "פגשתי את לבייב לפני 18 שנה ומדי פעם אנחנו נפגשים. שוחחנו על עסקי DMCC - קקאו, קפה ותה - יותר מאשר על כל דבר אחר".

לבייב, כך פורסם בכלכליסט, חידש לאחרונה מגעים עם פרקליטות המדינה בניסיון להגיע להסדר כולל בפרשה שבה הוא חשוד בעבירות של הברחת יהלומים מרוסיה לישראל, העלמת מס ושיבוש חקירה. בעבר ניסה לבייב להגיע להסדר שבמסגרתו יגיע לחקירה במשרדי היאחב"ל בלוד, אך לא ייעצר ויוכל לצאת שוב לחו"ל, אולם ניסיון זה כשל.  

חקירת פרשת "יהלום שחור" החלה בנובמבר 2018, כאשר עשרות חשודים, ובהם בנו של לבייב זבולון, נוספים נעצרו או נחקרו, בחשד שביצעו באופן שיטתי הברחות של יהלומים מרוסיה לישראל, ומישראל לרוסיה, בהיקף של כ-300 מיליון שקל. ההברחות בוצעו על פי החשד עבור חברת LLD של לבייב, בין השנים 2010-2018, על ידי רשת של בלדרים שנשאו אותם על גופם בשיטות שהגדירה המשטרה כ"התנהלות של ארגון פשע". 

הפוסט שפירסם אחמד בן סוליים, צילום מסך: אינסטגרם אחמד בין סוליים הפוסט שפירסם אחמד בן סוליים | צילום מסך: אינסטגרם אחמד בין סוליים הפוסט שפירסם אחמד בן סוליים, צילום מסך: אינסטגרם אחמד בין סוליים

בסמוך לפתיחת החקירה הקפיאה המשטרה נכסים בשווי של למעלה מ-100 מיליון שקל ללבייב ובני משפחתו. בין היתר הוטלו עיקולים על בתים וקרקעות בהיקף של כ-40 דונם בסביון לבדה. בנוסף נתפסו 101 מארזי יהלומים והוקפאו כספים בחשבונות בנק בישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות