אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה שם ברקס להקמת מחצבות צילום: הפורום לישראל ירוקה

המשרד להגנת הסביבה שם ברקס להקמת מחצבות

שלח השבוע מכתב תקיף לוועדה הבינמשרדית שדנה ברפורמה בענף המחצבות, בו הוא דורש שלא לאשר את המסלול התכנוני המהיר להקמת מחצבות

14.04.2021, 07:15 | ענת רואה

המשרד להגנת הסביבה שלח השבוע מכתב תקיף לוועדה הבינמשרדית שדנה ברפורמה בענף המחצבות, שבו הוא דורש לא לאשר את המסלול התכנוני המהיר להקמת מחצבות בישראל. 

קראו עוד בכלכליסט:

בכירי הוועדה הציעו שהסמכויות לאישור הקמת מחצבות יעברו מהוועדות המחוזיות למסלול ות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות) לצורך קידום מהיר של תכנון מחצבות, כדי למנוע התמודדות מול התנגדויות של הציבור, ארגוני סביבה וכדומה, ולכך המשרד להגנת הסביבה מתנגד. 

מחצבה נטושה ליד שפרעם שהפכה לאתר פסולת, צילום: הפורום לישראל ירוקה מחצבה נטושה ליד שפרעם שהפכה לאתר פסולת | צילום: הפורום לישראל ירוקה מחצבה נטושה ליד שפרעם שהפכה לאתר פסולת, צילום: הפורום לישראל ירוקה

בצוות הבכירים חברים מנכ"לים ובכירים ממשרדי האנרגיה, הגנת הסביבה, ועדות התכנון, רשות מקרקעי ישראל ורשות התחרות. בשבוע שעבר התקיימה ישיבה נוספת של הוועדה ובה נאמר כי בכוונת משרד השיכון והבינוי להציג בפני חברי הצוות כבר בישיבה הבאה את טיוטת המלצות הוועדה. 

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד יהלומי, שפנה בימים האחרונים ליו"ר הוועדה, דורש למצות את הדיון בסוגיות ולהגיע להסכמות לפני הצגת הטיוטות. יהלומי התייחס בין היתר להצעה להעביר את תהליך רישוי המחצבות לוות"ל וציין כי ההצעה שנויה במחלוקת והדיון בנושא טרם מוצה. 

בנוסף לכך מבקש המשרד להגנת הסביבה לנצל את ההזדמנות ואת הוועדה שהוקמה כדי לדון במסקנות ועדת בלניקוב, בראשותו של רם בלניקוב, שהוקמה ב־2013 לשם בחינת מדיניות בתחום המחצבות. הוועדה המליצה בין היתר לקחת מחצבות מגורמים ריכוזיים שלא בהסכמה, לעגן את הסמכות לכך בחקיקה ראשית וכן לעגן את האפשרות לשקול שיקולי תחרות או ריכוזיות בענף בשלב הקצאת הקרקע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות