אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין מתקרב ל-65 אלף דולר, האית'ריום גם בשיא צילום: שאטרסטוק

הביטקוין מתקרב ל-65 אלף דולר, האית'ריום גם בשיא

המטבעות הווירטואלים העיקריים ביום נוסף של עליות חדות ברקע ההנפקה הערב של בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב - Coinbase, בשווי שוק של 65.3 מיליארד דולר; מחיר הביטקוין קופץ ב-6%, האית'ר ממריא ביותר מ-10% למחיר של 2,400 דולר למטבע, הריפל מכפיל את השווי בתוך מספר ימים

14.04.2021, 10:25 | נועם לנדמן

הנפקת בורסת המטבעות הדיגיטליים קוינבייס Coinbase שצפויה הערב בנאסד"ק (סימול המניה: COIN) מזניקה את המטבעות הוירטואליים לשיאים: הביטקוין קופץ ב-6% עד לשווי של 64.7 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

האית'ריום מזנק ב-יותר מ-10% עד למחיר של 2,400 דולר למטבע. הריפל (XRP) מכפיל את שוויו תוך מספר ימים לשווי של 2 דולר - מזנק היום ב-20%.

הנפקת קוינבייס הערב, דוחפת את המטבעות הווירטואליים לשיאים, צילום: גטי אימג הנפקת קוינבייס הערב, דוחפת את המטבעות הווירטואליים לשיאים | צילום: גטי אימג'ס הנפקת קוינבייס הערב, דוחפת את המטבעות הווירטואליים לשיאים, צילום: גטי אימג

נקבע מחיר הפתיחה של קוינבייס: בורסת נאסד"ק הודיעה הלילה כי מחיר מניית קוינבייס בפתיחת המסחר הערב יעמוד על 250 דולר – סכום המשקף לבורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב שווי שוק של 65.3 מיליארד דולר.

הזינוק המהיר בעולם לשווי של טריליון דולר: הביטקוין הוא הנכס הנסחר שנסק הכי מהר לשווי של טריליון דולר - 12 שנה לקח למטבע הדיגיטלי להגיע ליעד הנכסף.

שווי המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם עומד היום על 1.21 טריליון דולר. שוק הקריפטו כולו חצה בשבוע שעבר את רף 2 טריליון הדולרים בשווי. 

לשם המחשה, להלן חברות הטכנולוגיה הגדולות בוול סטריט, והזמן שנדרש עבורן להגיע לשווי של טרילייון דולר: מיקרוסופט חיכתה בסבלנות לא פחות מ-44 שנה להגיע לשווי שוק של 1 טריליון דולר. שווי החברה כיום עומד על 1.9 טריליון דולר.

לאפל לקח 42 שניה להגיע ליעד, שווייה היום עומד על 2.2 טריליון דולר, החברה הגדולה בניו יורק בשווי שוק. לאמזון לקח 24 שנה, שווייה היום 1.7 טריליון דולר. גוגל המתינה 21 שנה, שווי החברה עומד היום על 1.5 טריליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות