אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך קרה ששליש מהשקעות הסייבר בעולם ב-2020 הגיעו לישראל צילום: גיא אסיאג

פודקאסט כלכליסט

איך קרה ששליש מהשקעות הסייבר בעולם ב-2020 הגיעו לישראל

מנועי הכסף פרק 147 - חשבתם שהפגיעה בכלכלה הישראלית תהיה חמורה יותר בגלל הקורונה? אתם לא לבד. הסיבה העיקרית - ההייטק. ומה מוביל את ההייטק הישראלי? הסייבר. פרק מיוחד עם מיכה וייס - יועץ הסייבר של משרד האוצר

15.04.2021, 08:00 | שי סלינס
רגע של כנות לכבוד יום העצמאות. כמה פעמים יצא לכם בשנה האחרונה לחשוב לעצמכם ולתהות - למה דווקא אנחנו? למה דווקא ישראל? איך זה שאנחנו הראשונים שחוסנו, איך זה שאנחנו מהראשונים בעולם שחוזרים לשגרה, איך יכול להיות שלמרות שאין ממשלה מתפקדת כבר שנתיים הפגיעה בכלכלה הישראלית - פחות חריפה ממה שחשבו. ואיך זה שלמרות הכל - החברות הגדולות בעולם מחליטות לפתוח את מרכז הפיתוח הבא שלהם - דווקא פה.

כמובן שאין תשובה חד-משמעית לשאלות האלו. ובטח שאף אדם, מוכשר ומנוסה ככל שיהיה, לא יכול לקחת קרדיט לבד על ההצלחה של ישראל.

אז היום בפרק ה-147 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד - דיברנו על התחום שהוביל, מוביל וכנראה גם יוביל את הכלכלה הישראלית - ההייטק.

ובתוך התחום הרחב של ההייטק דיברנו על התחום הבוער של הסייבר. עד כמה הוא בוער? 31% מהכסף שזרם להשקעות הסייבר בעולם ב-2020 הגיע לחברות מישראל.  

ובשביל שנבין על מה אנחנו מדברים ביקשו ממיכה וייס להתארח בפרק. וייס משמש כיועץ מיוחד בתחום הסייבר למשרד האוצר, מנהל מרחב חדשנות וסייבר פיננסי. לפני כן עבד וייס 10 שנים בבנק מזרחי טפחות כמנהל אבטחת מידע.

האזנה נעימה!

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

איך קרה ששליש מהשקעות הסייבר בעולם ב-2020 הגיעו לישראל
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןאיך קרה ששליש מהשקעות הסייבר בעולם ב-2020 הגיעו לישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות