אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשלושה ימים: ברנסון מכר מניות וירג'ן גלקטיק ב-150 מיליון דולר צילום: גטי אימג'ס

בשלושה ימים: ברנסון מכר מניות וירג'ן גלקטיק ב-150 מיליון דולר

מייסד חברת תיירות החלל מכר את המניות בין ה-12 ל-14 באפריל. בשנה שעברה מכר אחזקות בחברה ב-500 מיליון דולר. במאי מתכננת החברה לערוך טיסת מבחן לחלל לאחר שבדצמבר נכשלה הטיסה הקודמת

15.04.2021, 18:24 | חדשות חוץ
המיליארדר הבריטי ומייסד וירג'ן גלקטיק, סר ריצ'רד ברנסון, מכר בשלושה ימים מניות של החברה בשווי 150 מיליון דולר, כך לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). ברנסון סייע להפוך את החברה לציבורית ב-2019.

קראו עוד בכלכליסט

על פי המסמכים, ברנסון וארבע יישויות עסקיות שעליהן הוא שולט, ביניהן וירג'ן גרופ, מכרו 5,584,000 מניות של וירג'ן גלקטיק בין 12-14 באפריל. שווי המניות עמד על 150.3 מיליון דולר, והן נמכרו בטווח מחירים של 26.85-28.73 דולר.

מווירג'ן גלקטיק לא התקבלה תגובה לדיווח שהתפרסם באתר CNBC. מניית החברה סגרה ביום רביעי על מחיר של 26.68 דולר, עלייה של 12% מאז תחילת השנה.

חללית של וירג חללית של וירג'ן גלקטיק חללית של וירג

המכירה של ברנסון בוצעה חודש לאחר שיו"ר החברה צ'אמאת פאליהאפיטיה (Chamath Palihapitiya) מכר את שארית אחזקתו האישית בחברה. הוא מסר באותו הזמן כי הוא מתכוון להשתמש בכסף מהמכירה "לביצוע השקעה גדולה הקשורה למלחמה בשינויי אקלים", אך הוסיף כי הוא נותר "מחוייב כמו תמיד לצוות של וירג'ן גלקטיק, למשימה ולעתיד".

בשנה שעברה, על רקע השלכות מגפת הקורונה שפגעו בעסקי הנסיעות והפנאי של וירג'ן גלקטיק, מכר ברנסון אחזקה בשווי 500 מיליון דולר בחברה.

חברת תיירות החלל עובדת כעת על השלמת פיתוח החללית שאמורה לשגר אנשים לחלל ובחזרה. אולם בדצמבר נתקעה החברה במהמורה לאחר שטיסת המבחן שלה נכשלה. טיסת המבחן הבאה מתוכננת למאי. בעקבות זאת, נדחו תכניות החברה להשקת שירות תיירות החלל. לפי המנכ"ל מייקל קולאזייר, ההערכה היא כי טיסות מסחריות לא ייצאו לדרך לפני תחילת 2022.

תגיות