אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית השבבים הגדולה בעולם: המחסור יימשך גם ב-2022 צילום: אי פי איי

יצרנית השבבים הגדולה בעולם: המחסור יימשך גם ב-2022

הרווח הנקי של הענקית הטיוואנית TSMC, שבין לקוחותיה אפל וקוואלקום, זינק ב-19% ברבעון הראשון. החברה הודיעה על מאמץ להגביר את התפוקה, אך הזהירה ממחסור בשבבים גם בשנה הבאה

15.04.2021, 23:26 | חדשות חוץ
יצרנית השבבים הטייוואנית, TSMC, הודיעה כי היא עושה כל שביכולתה להגביר את הפרודוקטיביות ולענות על המחסור הכלל עולמי בשבבים, אך הזהירה כי המלאי המוגבל יימשך קרוב לוודאי גם בשנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, הנחשבת ליצרנית השבבים הגדולה בעולם, הודיעה בשיחה עם משקיעים כי היא מרחיבה את התפוקה ופועלת כדי לשמור על התמחור ברמה סבירה. עוד קודם לכן דיווחה החברה על עלייה של 19.4% ברווח ברבעון הראשון, ועקפה את התחזיות, זאת על רקע ביקוש גבוה לשבבים והמעבר לעבודה מהבית לנוכח הקורונה.

TSMC, שהלקוחות שלה כוללים את אפל וקוואלקום, נהנתה כבר מ"מספר שנים של הזדמנויות צמיחה", אך הקורונה הגבירה את הביקוש לשבבים המתקדמים המשמשים במכשירים כמו סמארטפונים ומחשבים ניידים.

מפעל של חברת TSMC, צילום: TSMC מפעל של חברת TSMC | צילום: TSMC מפעל של חברת TSMC, צילום: TSMC

המחסור העולמי בשבבים פגע בתחילה ביצרניות המכוניות, שנאלצו לצמצם את הייצור, אך כעת הוא פוגע גם ביצרניות הסמארטפונים, המחשבים הניידים ואפילו מכשירי חשמל. לפי הודעת החברה, הם מעריכים כי המחסור בשבבים בתעשיית הרכב יצומצם משמעותית החל מהרבעון הבא.

לפי דיווחי החברה, הרווח הנקי עבור שלושת החודשים הראשונים של השנה עמד על 139.7 מיליארד דולר טייוואני (4.93 מיליארד דולר), זאת לעומת תחזית של 134.01 מיליארד דולר טייוואני שחזו האנליסטים. ההכנסות זינקו ב-25.4% לשיא של 12.92 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות החברה, שעמדו על הטווח בין 12.7-13 מיליארד דולר.

לפי התחזיות, ההכנסות ברבעון השני יעמדו על בין 12.9-13.2 מיליארד דולר, בהשוואה ל-10.38 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה העלו את תחזית ההכנסות עבור השנה כולה ל-20%.

ב-TSMC ציינו מוקדם יותר החודש כי בכוונתם להשקיע 100 מיליארד דולר בשלוש השנים הבאות כדי להגדיל את התפוקה במפעלים. ההודעה פורסמה ימים ספורים לאחר שבאינטל הכריזו על תוכנית בגובה 20 מיליארד דולר להרחיב את תפוקת ייצור השבבים המתקדמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות