אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: ביום ראשון תוסר חובת עטיית המסכות בשטח פתוח צילום: מוטי קמחי

סופית: ביום ראשון תוסר חובת עטיית המסכות בשטח פתוח

שנה ושלושה ימים לאחר שנחתם הצו המחייב את כולם לעטות מסכות במרחב הציבורי - מנכ"ל משרד הבריאות יחתום על הצו שיקל במיוחד לקראת חודשי הקיץ החמים. בחללים סגורים ההנחיה לא השתנתה. אדלשטיין: "קיבלנו את עמדת אנשי המקצוע"

15.04.2021, 19:49 | אדיר ינקו, ynet

ב-12 באפריל 2020, לפני שנה ושלושה ימים, נכנסה לתוקף הנחיית משרד הבריאות בימיה הראשונים של המגפה בישראל לעטות מסכה על האף והפה בכל יציאה מהבית. הערב (חמישי), אחרי יותר משנה של מגפה, שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרדו, חזי לוי, לחתום על הצו שיאפשר להסתובב בלי מסכות בשטח פתוח כבר ביום ראשון הקרוב.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

במשרד הבריאות ציינו כי ההנחיה יצאה לאחר שעמדתם של אנשי המקצוע בעניין התחלואה הנמוכה התקבלה, אך מדגישים כי בשטח סגור עדיין חייבים לעטות מסכה. "לאחר שאנשי המקצוע הגיעו למסקנה כי הדבר לא נצרך עוד בשטח פתוח, החלטתי לאפשר את הורדת המסכות בהתאם להמלצתם", מסר השר.

 

"רמת התחלואה בישראל נמוכה מאוד הודות למבצע החיסונים המוצלח של ישראל, וכך ניתן לבצע הקלה נוספת. אני מבקש מכם עדיין להיות מצוידים במסכה לצורך כניסה למבנים סגורים. יחד נשמור על תחלואה נמוכה".

 

 

עטיית מסכות בשטח פתוח. מיום ראשון כבר לא נצטרך, צילום: מוטי קמחי עטיית מסכות בשטח פתוח. מיום ראשון כבר לא נצטרך | צילום: מוטי קמחי עטיית מסכות בשטח פתוח. מיום ראשון כבר לא נצטרך, צילום: מוטי קמחי

שלשום אמרה ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, בריאיון לאולפן ynet כי כבר שבועיים שיותר מ-95% מהיישובים בישראל הם ירוקים. "זה הישג מדהים", אמרה אלרעי פרייס שציינה כי גם אחרי פסח וביטול הקפסולות בכיתות ג' לא נצפתה עלייה בתחלואה. "המטרה שלנו היא לפתוח כמה שיותר מהר, לחזור לשגרה ברוכה - אבל בזהירות. הקורונה עדיין נמצאת פה".

אלרעי-פרייס הוסיפה כי "את המסכה חייבים להמשיך ולשמור בתיק, כי חובת עטיית מסכות בחללים סגורים תימשך. אנחנו לא יודעים מי סביבנו חולה או לא, מחוסן או לא, ובמרחבים סגורים הסיכון גבוה יותר. לכן, המסכות חייבות להיות איתנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות