אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה בארה"ב: בן בריתו של טראמפ, רוג'ר סטון, חייב 2 מיליון דולר במסים צילום: רויטרס

תביעה בארה"ב: בן בריתו של טראמפ, רוג'ר סטון, חייב 2 מיליון דולר במסים

את התביעה הגיש משרד המשפטים האמריקאי נגד מי ששימש יועצו של הנשיא לשעבר. סטון הורשע במתן עדות שקר לקונגרס בפרשת רוסיה-גייט - ולאחרונה זכה לחנינה מטראמפ

17.04.2021, 12:10 | חדשות חוץ

משרד המשפטים האמריקאי תבע אתמול (ו') את רוג'ר סטון, בטענה שבן הברית הקרוב של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ חייב 2 מיליון דולר במסים פדרליים שלא שולמו. 


קראו עוד בכלכליסט:


התביעה האזרחית שהוגשה לבית משפט בפלורידה, טוענת שסטון ואשתו, נידיה, השתמשו בישות מסחרית כדי "להגן על הכנסתם הפרטית מגבייה כפויה ולממן סגנון חיים פזרני למרות שהם חייבים קרוב ל-2 מיליון דולר במסים פדרליים, ריבית וקנסות". 

סטון אמר שחישוב המס שלו חשוף לציבור כבר שנים, וכינה את הטענות לסגנון חיים פזרני מצידו "בדיחה". בהצהרה שפרסם אמר סטון: "זו דוגמה נוספת לדמוקרטים שמנצלים את משרד המשפטים תוך הפרה של החוק. אני אלחם באישומים הפוליטיים האלה ואנצח כמו בעבר". 


רוג רוג'ר סטון. כינה את ההאשמות "בדיחה" | צילום: רויטרס רוג


סטון בן ה-86 הוא פעיל רפובליקני צבעוני, שידוע בזכות מלתחתו היוקרתית והקעקוע של הנשיא לשעבר ניקסון שנמצא על גבו. הוא ייעץ לטראמפ בתקופה שבה האחרון השתעשע ברעיון להתמודד לנשיאות בשנת 2000, ועבד לזמן קצר בצוות הקמפיין של טראמפ לקראת בחירות 2016. 

התובע המיוחד לשעבר, רוברט מולר, הגיש כתב אישום נגד סטון במסגרת חקירתו את ההתערבות הרוסית בבחירות 2016. חקירתו של מולר הובילה לאישומים פליליים נגד עשרות אנשים, כולל שותפים של טראמפ, כגון האסטרטג הפוליטי פול מנפורט ויועץ הביטחון הלאומי מייקל פלין. 

חבר מושבעים פדרלי בוושינגטון הרשיע את סטון בסעיפים של עדות שקר לקונגרס, הפרעה להליכי חקירה ואיום על עדים. במשפט אמרו התובעים שסטון שיקר חמש פעמים לקונגרס במהלך עדותו בפני ועדת המודיעין שלו לגבי קשריו עם הקמפיין של טראמפ ועם אתר וויקיליקס. 

טראמפ העניק לסטון חנינה בדצמבר, לאחר שכבר המיר את עונשו, כך שלא יצטרך לרצות את עונשו בכלא. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות