אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה חיובית בת"א; קבוצת דלק נפלה ב-7.9% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה חיובית בת"א; קבוצת דלק נפלה ב-7.9%

ת"א 35 עלה ב-1%, ת"א 125 התחזק ב-0.9%, ות"א בנקים הוסיף 1.5%; קבוצת דלק חתמה על הסכם לקבלת הלוואה של עד 200 מיליון שקל; אלביט מערכות הוסיפה 1% ברקע העסקה הגדולה שלה אי פעם

18.04.2021, 15:53 | שיר רייטר

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

15:50 - הבורסה נעלה את יום המסחר הראשון של השבוע במגמה חיובית - מדד הדגל ת"א 35 טיפס ב-0.9%, ת"א 125 התחזק ב-0.8% ות"א בנקים רשם עלייה של 1.5%.

בבנקים - דיסקונט טיפס ב-1.7%, בינלאומי, מזרחי טפחות ופועלים התחזקו ב-1.6% ולאומי עלה ב-1.3%.

קבוצת דלק נפלה ב-7.9% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה לאחר שכלכליסט חשף כי הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה ביקשה הלוואה לצורך פירעון החוב שלה.

אלביט מערכות התחזקה ב-1% במחזור השישי בבורסה ברקע עסקת ענק עם יוון.

פער ארביטראז' חיובי הקפיץ את אורמת ב-7.2% ואת אופקו ב-5.6%. שיכון ובינוי בלטה גם היא בעלייה חדה של 5.7%.

ביו מיט פוד זינקה ב-34.1% במחזור גבוה והשלימה שישה ימי עליות שבמהלכם זינקה פי 2.22.

 

15:00 - מגמות מסחר בבורסה: בצד החיובי - טלסיס מטפסת ב-0.3% ביום 12 של עליות, אי.בי.אי עולה ב-5.1% ביום עשירי למגמה הירוקה, ביו מיט מזנקת ב-35.8% ביום שישי של עליות. בצד השלילי - נופר אנרג'י נסוגה ב-0.4% ורושמת יום שביעי של ירידות, פורסייט נופלת ב-9.1% ביום חמישי לרצף השלילי.

 

13:05 - אלביט מערכות מטפסת ב-2.5% אחרי שחתמה על העסקה הגדולה בתולדותיה. במסגרת עסקת הענק, שעליה הוכרז בינואר, תקים ותפעיל אלביט מערכות מרכז לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני למשך 20 שנה תמורת 1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד שקל).

מניית אלביט מערכות מרכזת את המחזור השביעי בגובהו בבורסה.

 

11:05 - ביו מיט מזנקת ב-27.2% ביום שישי של עליות, והמסחר במניה הופסק לצורך ממתן תנודות. בששת ימי המסחר האחרונים - כולל היום - זינקה החברה, שפועלת בתחום המזון ותחליפי הבשר, יותר מפי שניים.

 

11:00 - קבוצת דלק מאבדת 3.4% במחזור הגבוה בבורסה. זאת לאחר שכלכליסט דיווח שכדי לעמוד בפירעון החוב, קבוצת דלק חתמה על הסכם מסגרת לקבלת הלוואה של עד 200 מיליון שקל מקרן החוב שקד, בריבית של 9% בשנה. הריבית תשולם רק אם ייעשה שימוש במסגרת, והיא כוללת עמלת הקצאת אשראי של 1% שתשולם בכל מקרה.

 

מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה והמנכ"ל עידן ולס, צילומים: אייל טואג, רון קדמי מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה והמנכ"ל עידן ולס | צילומים: אייל טואג, רון קדמי מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה והמנכ"ל עידן ולס, צילומים: אייל טואג, רון קדמי

10:00 - הבורסה פותחת את יומו הראשון של השבוע במגמה חיובית, ברקע האופטימיות עם ביטול חובת עטיית המסכות בשטחים פתוחים.

 מדד ת"א 35 מטפס ב-1.1%, ת"א 125 מתחזק ב-0.9% ות"א בנקים מוסיף 1.2%.

פערי ארביטראז' מקפיצים את אורמת טכנולוגיות ב-6.5% במחזור השלישי בגובהו בבורסה, ואת אופקו ב-5.4%.

דיסקונט מטפס ב-1.7% במחזור הראשון, לאומי עולה ב-1% במחזור השני.

עוד בולטות במחזורים גבוהים - בראק אן.וי מתחזקת ב-6.7%, קבוצת דלק מאבדת 2.1%, פורסייט נופלת ב-8.3%, פריון מאבדת 7.4%.

 

9:15 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא: "עדכון המשקל החודשי שייכנס לתוקף ב-6 במאי צפוי להיות עדכון שיא מבחינת כמות המניות שייכנסו למדדים במסגרת המסלול המהיר.

"בעדכון זה המניות דניה סיבוס, דיפלומט ודלתא מותגים צפויות להיכנס למדדים ת"א 90 ות"א 125. המניות ביכורי שדה ומאסיבית צפויות להיכנס למדד sme60 ולמדד צמיחה צפויות להיכנס המניות הבאות: רייזור, קוויקליזארד, קומפיולאב, ווישור, קבסיר, פיט השקעות, פוםוום, איירטאצ', קוויק סופר, פוטומיין, פליינג ספארק, תיגי, מצלאווי, וואליו קפיטל, תפרון, ניו הוריזון ואי.אל.די. בנוסף, מניות אלו צפויות להיכנס למדדים הסקטוריאלים לפי הסיווג שלהן. כניסת כל המניות למדדים מותנית באישור ועדת המדדים.

"לכניסה של כמות כה גדולה של מניות תהיה השפעה גדולה על עדכון המשקל החודשי. הטבלה המצורפת מסכמת את הביקושים וההצעים שקרנות הסל צפויות להזרים למניות בשלב מסחר הנעילה ב-6 במאי. בנוסף, באותו מועד יתעדכן מדד המניות הגדולות של סמארט-ביתא, והטבלה מכילה גם את השפעת אותו עדכון".

 

8:05 - הבורסה בתל אביב תפתח את שבוע המסחר החדש ברקע השיא שרשמה בורסת ניו יורק ביום שישי. את השבוע הקודם חתמה הבורסה בתל אביב מוקדם - ביום שלישי, ובימים רביעי וחמישי לא התקיים מסחר בשל יום הזיכרון ויום העצמאות.

לאחר שלושה ימים שבהם התקיים מסחר בניו יורק ואילו בתל אביב לא (רביעי, חמישי ושישי) - פערי הארביטראז' של המניות הדואליות צפויים לתרום 0.6% למדד ת"א 35 בפתיחת המסחר.

אלה הפערים שאיתן חוזרות המניות הדואליות: בצד החיובי - אופקו בפער 6.9%, אורמת בפער 6.4%, פריגו שבה עם פער של 3.4%, סאפיינס 1.8%, איי.סי.אל 1.6%, נובה 1.3%, לייבפרסון 1%, ואלביט מערכות ונייס חוזרות בפער 0.6%.

בצד השלילי - טאואר שבה בפער של 1.4%-, טבע בפער 1.1%-.

ביום שישי בוול סטריט ננעלו המדדים המובילים במגמה חיובית, ברקע נתוני מאקרו חזקים ודוחות טובים, בעיקר של הבנקים הגדולים. דאו ג'ונס טיפס ב-0.5%, ונותר מעל לרף של 34 אלף הנקודות שאותו חצה לראשונה ביום חמישי, S&P 500 עלה ב-0.4%, גם הוא לשיא, ומדד נאסד"ק הוסיף 0.1%. מדד נאסד"ק סיכם שבוע שלישי ברציפות של עליות, ודאו ג'ונס ו-S&P 500 סגרו שבוע רביעי של מגמה ירוקה.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות