אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גביש לא יעזוב לדסק"ש, וימונה למשנה למנכ"ל דיסקונט צילום: רמי זרניגר

בלעדי לכלכליסט

גביש לא יעזוב לדסק"ש, וימונה למשנה למנכ"ל דיסקונט

מנכ"ל הבנק אורי לוין הפעיל בימים האחרונים מכבש לחצים על ראש החטיבה העסקית יובל גביש, שהיה מועמד למנכ"ל דסק"ש; לוין הצליח להשאיר את גביש בבנק וימנה אותו למספר 2

18.04.2021, 08:35 | גולן חזני ועירית אבישר

יובל גביש, ראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט, ימונה למשנה למנכ"ל הבנק ולא יעזוב לתפקיד מנכ"ל דסק"ש. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע להחלטתו של גביש עומד מכבש לחצים שהפעיל עליו מנכ"ל הבנק אורי לוין על מנת שיישאר בבנק. לפני כשבועיים נחשף בכלכליסט כי גביש הוא המועמד לתפקיד מנכ"ל דסק"ש. בימים האחרונים פעל לוין על מנת להשאיר את גביש בבנק והצליח למנוע את עזיבתו.

יובל גביש, צילום: רמי זרניגר יובל גביש | צילום: רמי זרניגר יובל גביש, צילום: רמי זרניגר

לוין החליט למנות את גביש למשנה למנכ"ל הבנק – ולמעשה למספר שתיים בבנק. כיום גביש, כיתר חברי הנהלת הבנק, הוא בתואר סמנכ"ל. המינוי כפוף לאישור דירקטוריון דיסקונט.

לפני כשבוע התפטר מנכ"ל דסק"ש דורון כהן לאחר העברת המושכות בחברה למשקיעים החדשים. כהן, שבעבר כיהן כמנכ"ל משרד האוצר, מונה לתפקיד במרץ 2020, כלומר לפני כשנה. הוא החליף את ערן סער ששימש שלושה חודשים בתפקיד ולא היה מוכן להתיישר עם רעיונותיו של בעל השליטה הקודם, אדוארדו אלשטיין.

עתה ייפתח מירוץ לתפקיד מנכ"ל דסק"ש שנחשב לתפקיד חשוב במגזר העסקי ובעל פוטנציאל השתכרות גבוה. כך למשל, עלות שכרו הבסיסית של כהן, המנכ"ל הפורש לאחר כשנה בלבד בתפקיד, עמדה על 1.44 מיליון שקל בשנה, בנוסף לאופציות למניות בשווי 8.4 מיליון שקל, שכולן נמצאות בתוך הכסף.

במקביל להתפטרות כהן, נחמיאס, בעל השליטה במגה אור, מונה כיו"ר החברה במקומו של יורם טורבוביץ'. ככל הידוע, נחמיאס מתכוון לשמש כיו"ר זמני בלבד. בשבוע שעבר אישרה רשות התחרות לנחמיאס לרכוש 5% נוספים ממניות דסק"ש ולהגיע בסך הכל לאחזקה של 29.9%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות