אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה עסקת הענק של אלביט ביוון: 1.65 מיליארד דולר עבור בי"ס לטיסה קרבית צילום: משרד הביטחון

נחתמה עסקת הענק של אלביט ביוון: 1.65 מיליארד דולר עבור בי"ס לטיסה קרבית

בכירים בחברה ובמשרד הביטחון חתמו על העסקה הגדולה בתולדות אלביט, שתבוצע במשך 20 שנה; היוונים יקבלו מטוסי אימון איטלקיים, סימולטורים ומערכות תיחקור כדי להקים בית ספר לטיסה התואם לזה של חיל האוויר בחצרים

18.04.2021, 10:27 | אודי עציון

נחתמה עסקת הענק, עליה הוכרז בינואר, ובמסגרתה תפעיל אלביט מערכות את בית הספר לטיסה של יוון. מדובר בעסקה הגדולה ביותר בתולדות החברה.

העסקה, שנחתמה כחוזה בין ממשלות יוון וישראל, כוללת הקמה ותפעול של מרכז לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני בידי אלביט למשך כ-20 שנה, בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד שקל).

קראו עוד בכלכליסט

מטוס "עפרוני", בבית הספר לטיסה של חיל האוויר, צלום: אתר חיל האוויר מטוס "עפרוני", בבית הספר לטיסה של חיל האוויר | צלום: אתר חיל האוויר מטוס "עפרוני", בבית הספר לטיסה של חיל האוויר, צלום: אתר חיל האוויר

בטקס החתימה שנערך באתונה ביום שישי האחרון השתתפו נשיא ומנכ"ל אלביט בצלאל (בוצי) מכליס, וראש אגף הסיוע לייצוא הביטחוני במשרד הביטחון (סיב"ט), תא"ל (במיל') יאיר קולס.

במסגרת ההסכם תרכוש אלביט עבור היוונים 10 מטוסי אימון סילוניים מסוג ליאונרדו M-346 בשווי של כ-200 מיליון דולר, ותתחזק את כלל מערך טייסת האימונים, הכוללת גם מטוסי ביצ'קראפט-T-6 לתקופה של כ-20 שנה.

בנוסף, כוללת העסקה אוויוניקת אימון מרובד שתתוקן על מטוסי האימון, תספק סימולטורים מקושרים לטיסה, מערך של תחנות אימון קרקעיות וכן מערכות שליטה ובקרה על מנת לאפשר ניהול אפקטיבי של פעילות אימון הטיסה.

"הסכם שיתוף הפעולה נשען על המצוינות של התעשייה הישראלית ועל היחסים האיתנים בין מערכות הביטחון של יוון וישראל לאורך שנים", אמר שר הביטחון בני גנץ. "אני מודה לשר ההגנה היווני, ניקולאוס פנגיוטופולוס, על קידום העסקה ובטוח ששידרוג היכולות והחיזוק לכלכלה הישראלית והיוונית יעמיקו את השותפות בין שתי המדינות – מבחינה ביטחונית, כלכלית ומדינית".

המנכ"ל מכליס: "לכבוד הוא לנו לזכות בחוזה זה ולספק יכולת חשובה זו לחיל האוויר היווני. הזכייה בחוזה זה מעידה על המיצוב המוביל שלנו בתחום פתרונות האימון לטייס, ובאספקת טכנולוגיות וידע מוכחים המשפרים את המוכנות המבצעית תוך הפחתת העלויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות