אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוראל משקיעה בסטארט-אפ אמריקאי למחזור סוללות צילום: שאטרסטוק

דוראל משקיעה בסטארט-אפ אמריקאי למחזור סוללות

זרוע החדשנות וההשקעות של דוראל משקיעה 2 מיליון דולר בסטארט-אפ באטרי ריסורסז, שמפתח טכנולוגיה למחזור סוללות ליתיום-יון במאגר סגור

18.04.2021, 13:28 | חזי שטרנליכט

קבוצת דוראל אנרגיה משקיעה בתחום מחזור הסוללות באמצעות זרוע החדשנות וההשקעות שלה דוראל טק (Doral Energy-Tech Ventures), שכלכליסט חשף את הקמתה לפני כחודשיים.

קראו עוד בכלכליסט

דוראל טק משקיעה 2 מיליון דולר בסטארט אפ אמריקאי בשם BR - באטרי ריסורסז (Battery Resources). הסטארט אפ מפתח טכנולוגיה חדשנית למחזור סוללות ליתיום-יון במעגל סגור.

סוללת ליתיום, צילום: שאטרסטוק סוללת ליתיום | צילום: שאטרסטוק סוללת ליתיום, צילום: שאטרסטוק

ההשקעה תתבצע במסגרת סבב גיוס (B) בגובה 20 מיליון דולר שאותו הובילה קרן ההשקעות של קבוצת אורביה המחזיקה ב-80% מהבעלות בחברת נטפים הישראלית.

בסבב הגיוס לקחו חלק גם קרנות ההשקעות של יצרנית הרכבים יגואר לנד-רובר, תאגיד הטכנולוגיה היפני TDK, חברת TRUMPF הגרמנית וקרנות הון-סיכון מובילות מעמק הסיליקון כדוגמת At One Ventures, שהוקמה על-ידי תום צ'י, ממייסדי Google X.

במסגרת ההשקעה, תקים BR בארה"ב מתקן מחזור מסחרי למחזור של כ-10,000 טון סוללות מידי שנה, כמות זו שוות ערך לכעשרים אלף רכבים חשמליים או לכ-2.2 ג'יגה-וואט של סוללות לאגירת אנרגיה.

השוק שבו תפעל החברה מוערך ב-1.5 מיליארד דולר כיום והוא צפוי לצמוח להיקף של 12.2 מיליארד דולר עד 2025. בין החברות הבולטות הפועלות בתחום נמצאות חברת Li-Cycle שהודיעה לאחרונה על מיזוג לחברת ספאק לפי שווי של 1.67 מיליארד דולר.

סוללות ליתיום-יון משמשות באופן נרחב את תעשיית הטלפונים החכמים, הרכבים החשמליים וכן את תעשיית האנרגיה המתחדשת, כשמרבית מערכות אגירת האנרגיה כיום מתבססות על סוללות מסוג ליתיום-יון. לליתיום משקל נמוך וצפיפות אנרגטית גבוהה ובשל כך הוא נצרך למגוון יישומים ואפליקציות. עם זאת, הליתיום הינו משאב בחסר ברמה העולמית.

בנובמבר האחרון השקיעה דוראל 8 מיליון שקל בחברת האנרגיה המתחדשת פינרג'י, המפתחת פתרונות לייצור, הובלה ואגירת אנרגיה באמצעות שימוש בטכנולוגיות אלומיניום-אוויר ואבץ-אוויר וסיימה בהצלחה את הנפקת מניותיה לציבור בבורסה בת"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות