אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצבת האופנה לילך אלגרבלי מבקשת לאשר הסדר חוב לחברה צילומים: דנה קופל

בלעדי לכלכליסט

מעצבת האופנה לילך אלגרבלי מבקשת לאשר הסדר חוב לחברה

החברה "לילך אלגרבלי" צברה חוב של כ-2.5 מיליון שקל. בבקשתה לביהמ"ש המחוזי בת"א ציינה אלגרבלי: "נקלעתי למצב זה בתום לב, במהלך הקורונה"; במקביל, הוגשה בקשת עיכוב הליכים משפטיים נגדה ונגד החברה

18.04.2021, 16:10 | ליטל דוברוביצקי

מעצבת האופנה הידועה לילך אלגרבלי והחברה שלה "לילך אלגרבלי", הגישו לפני מספר ימים בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאישור הסדר חוב ולמינוי מנהל הסדר.

זאת עקב משבר הקורונה בו נקלעה החברה למשבר כלכלי ולחוב בגובה של כ-2.5 מיליון שקל - כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, הוגשה בקשת עיכוב הליכים משפטיים נגד החברה ואלגרבלי, בעלת המניות. בעבר ייסדה אלגרבלי את מותג האופנה "לילמיסט". בתצהיר שהגישה אלגרבלי ציינה כי היא מעצבת אופנה בעלת מוניטין של 17 שנה.

"נאבקת לשמור על מפעל חיי"

אלגרבלי שהינה אם יחידנית ואיבדה את אחותה בשנה האחרונה, ציינה בפני בית המשפט "אני נאבקת לשמור על מפעל חיי ועל מקור פרנסתי, נקלעתי למצב זה בתום לב, עת פרצה מגיפה עולמית אשר לא ניתן היה לצפות וכעת השלכותיה מאיימות להמיט עלי חורבן".

חברת לילך אלגרבלי הינה חברת אופנה אשר משווקת מותג לבגדי נשים הידוע בשם "לילך אלגרבלי". החברה משווקת את מוצריה לעשרות חנויות בוטיק נבחרות בפריסה ארצית וכן מפעילה אתר אינטרנט מקוון. כמו כן החברה הפעילה חנות ברחוב דיזינגוף בתל אביב ומשרדים ומחסן ברחוב שוקן בתל אביב. בשנת 2019 מחזור הפעילות של החברה עמד על 6.7 מיליון שקל.

המעצבת לילך אלגרבלי, צילומים: דנה קופל המעצבת לילך אלגרבלי | צילומים: דנה קופל המעצבת לילך אלגרבלי, צילומים: דנה קופל

בתחילת שנת 2020 החברה החלה בהקמה של חנות יוקרה בקניון רמת אביב, אולם במסגרת הבקשה נטען באמצעות עו"ד ליזה חדש כי "בשל מגיפת הקורונה והמגבלות אשר הוטלו במשק, פעילות החברה נכנסה לסחרור כלכלי. חנויות הבוטיק להן החברה שיווקה את החלק הארי מהמוצרים היו סגורות לפרקי זמן ארוכים, תוך שחלק מהשיקים שניתנו לחברה בגין הסחורה על ידי אותן חנויות בוטיק, חוללו באי פירעון... מחזורי החברה אשר היו אמורים לעלות צנחו".

עוד נטען כי "מטרת ההסדר לאפשר לנושים לקבל חלק מקסימלי מהחובות כלפיהם...במידה והצעת ההסדר לא תאושר תאלץ החברה והן בעלת המניות לפנות להליך של חדלות פירעון. במקרה כזה, ההליך ינוהל במשך שנים ובפועל הנושים לא יזכו לקבל דיבידנד כולשהו בהינתן שלחברה ולבעלת המניות אין נכסים בכלל". מקורבים לאלגרבלי מסרו כי למרות הקורונה אלגרבלי לא מרימה ידיים ונאבקת להשיג הסדר ולפעול להמשך קיום החברה.

השופט חגי ברנר ביקש את תגובת הכנ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות