אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזיכיון הוארך בשנתיים: דיפלומט תפיץ את מוצרי פרוקטר עד 2023 צילום: P_creditG

הזיכיון הוארך בשנתיים: דיפלומט תפיץ את מוצרי פרוקטר עד 2023

יבואנית המזון הישראלית חתמה על הסכם עם חברת מוצרי הצריכה הגדולה בעולם להפצת מוצריה עד פברואר 2023. פרוקטר אנד גמבל משווקת מעל 60 מותגים, בהם חיתולים, סכיני גילוח, מוצרי ניקיון וטיפוח

18.04.2021, 16:53 | נורית קדוש

יבואנית המזון דיפלומט חתמה על הסכם להארכת הזיכיון להפצת מוצרי פרוקטר אנד גמבל בישראל למשך שנתיים נוספות - עד פברואר 2023. ההסכם נחתם בתום מו״מ ממושך בין הצדדים. 


קראו עוד בכלכליסט:


מדובר במהלך קריטי, שכן 55% מרכישותיה של דיפלומט בישראל בשנה החולפת היו מפרוקטר אנד גמבל - חברת מוצרי הצריכה הגדולה בעולם, המייצרת ומשווקת מעל 60 מותגים בינלאומיים בתחום מוצרי הכביסה, דטרגנטים, סכיני גילוח, חיתולים, מוצרי ניקוי, טיפוח אישי, היגיינה ובריאות. 

הקשר הראשוני בין החברות נוצר בשנת 1992, אז החלה דיפלומט ישראל לייבא, למכור ולהפיץ את מוצרי פרוקטר בישראל. בשנת 1995 הפכה החברה למפיצה הבלעדית של מוצריה בישראל ובהמשך במדינות נוספות. 

נעם וימן, בעל השליטה בדיפלומט, צילום: קרן בן ציון נעם וימן, בעל השליטה בדיפלומט | צילום: קרן בן ציון נעם וימן, בעל השליטה בדיפלומט, צילום: קרן בן ציון

הודעה מדאיגה מגיאורגיה

לצד הארכת ההסכם עם פרוקטר אנד גמבל בישראל, מתמודדת דיפלומט עם חשש לאבדן נתח מהותי מפעילותה בגיאורגיה. החברה המשווקת מזה עשור את מוצרי נסטלה בגיאורגיה, קיבלה בחודש שעבר הודעה מנסטלה כי בכוונתה לפרסם מכרז חדש להתקשרות עם מפיץ בגיאורגיה להפצת מוצריה במדינה החל מעוד שלושה חודשים. בכוונת דיפלומט להשתתף במכרז, אך אין ודאות כי היא זו שתבחר על ידי נסטלה.

החברה שבשליטת נעם וימן חתמה את 2020 עם עלייה של 22.9% ברווח הנקי שהסתכם ב-74.5 מיליון שקל, למרות ירידה של 2% במכירות שהסתכמו ב-2.7 מיליארד שקל. בנטרול השפעת שערי המטבע, היתה רושמת החברה עלייה של 4% במכירות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות