אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטרפת לבורסה בת"א: חברה צרפתית המנהלת נכסים בשווי של 160 מיליארד יורו צילום: בלומברג

מצטרפת לבורסה בת"א: חברה צרפתית המנהלת נכסים בשווי של 160 מיליארד יורו

חברת ניהול הקרנות ליקסור (Lyxor) הודיעה כי תרשום את קרנותיה למסחר בבורסה בת"א; הקרן הראשונה תירשם כבר מחר ותשקיע בתחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית; דמי הניהול בה יעמדו על 0.4%; בחודשים הקרובים צפויות להירשם קרנות נוספות של ליקסור

19.04.2021, 15:53 | עירית אבישר

שחקנית זרה חדשה בבורסת ת"א: חברת ניהול הקרנות הצרפתית ליקסור (Lyxor) נכנסת לפעילות בתחום קרנות הסל בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, השייכת לקבוצת סוסייטה ג'נרל שנסחרת בבורסת פריז, הודיעה כי תרשום למסחר בבורסה בת"א חלק מהקרנות הפאסיביות שלה.

בורסת ת"א, קרן ראשונה של ליקסור תחל להיסחר כבר מחר, צילום: בלומברג בורסת ת"א, קרן ראשונה של ליקסור תחל להיסחר כבר מחר | צילום: בלומברג בורסת ת"א, קרן ראשונה של ליקסור תחל להיסחר כבר מחר, צילום: בלומברג

הקרן הראשונה שתירשם תתחיל להיסחר כבר מחר, ותעסוק בתחום הרובוטיקה והבינה המלאכותית, ודמי הניהול בה יעמדו על 0.4%.

בחודשים הקרובים צפויות להירשם קרנות נוספות, בהן קרנות מסוג ESG, קרי, קרנות ששמות דגש בבחירת ההשקעות על היבטים כמו סביבה וממשל תאגידי.

ליקסור החלה לפעול בישראל לפני ארבע שנים, באמצעות נציג מקומי ששיווק את מוצריה למוסדיים (חברת 4F Distribution Israel). אולם כעת היא מרחיבה את הפעילות באמצעות רישום למסחר של מוצריה בבורסה המקומית.

הרישום בבורסה המקומית אמור לכאורה לפתוח את ההשקעה במוצריה גם למגזר הקמעונאי, אולם השאלה היא האם מערך הייעוץ בבנקים, שנוטה להמליץ על מוצרים של הגופים המקומיים ימליץ על המוצרים של הגוף הזר ללקוחותיו, או שהם יישארו בעיקר מוצרי השקעה שמוסדיים משקיעים בהם.

ליקסור, השייכת כאמור לסוסייטה ג'נרל, מנהלת נכסים בהיקף של 160 מיליארד יורו בתחום ההשקעות האקטיביות, פאסיביות ותחום ההשקעות האלטרנטיביות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות