אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגיד בנק ישראל: "הצורך העיקרי - טיפול מיידי בעסקים ובתעסוקה" צילום: אלכס קולומויסקי

נגיד בנק ישראל: "הצורך העיקרי - טיפול מיידי בעסקים ובתעסוקה"

לדברי פרופ' אמיר ירון, "יש צורך בהתנעה תכנון ותקצוב של רפורמות מבניות. אלו צריכים להיות הדגשים של כל ממשלה שתקום"; מוקדם יותר החליט בנק ישראל להותיר את הריבית ללא שינוי על 0.1%

19.04.2021, 16:34 | אתי אפללובנק ישראל הותיר, כצפוי, את שיעור הריבית ללא שינוי, על 0.1%, כך הודיעה היום (ב') הוועדה המוניטרית בראשה עומד נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון.  

בתדרוך לכתבים אמר הנגיד ירון כי "מאז החלטת המדיניות שלנו בסוף פברואר, תמונת המערכה שלנו בהתמודדות מול הקורונה השתנתה לטובה ורואים את זה גם בנתוני המקרו. עם זאת, ההשפעות הכלכליות של המגפה עדיין איתנו, וילוו אותנו בהמשך. כרגע הצורך העיקרי הוא בטיפול מיידי בשרידות עסקים וטיפול בתעסוקה, במקביל יש צורך בהתנעה תכנון ותקצוב של רפורמות מבניות. אלו צרכים להיות הדגשים של כל ממשלה שתקום".


נגיד בנק ישראל אמיר ירון, צילום: אוהד צויגנברג נגיד בנק ישראל אמיר ירון | צילום: אוהד צויגנברג נגיד בנק ישראל אמיר ירון, צילום: אוהד צויגנברג


באשר לשוק המט"ח, אמר ירון כי "בסוף שנת 2020 ותחילת 2021 נוצר ייסוף חד בעקבות התעצמות זרמי המט"ח שנכנסו למשק. זאת, על רקע הגידול בהשקעות הישירות בישראל, מכירות מט"ח של מוסדיים כנגד רווחים בשוק ההון, עלייה בהשקעות גופים זרים באג"ח ממשלת ישראל, והגידול בעודף בחשבון השוטף שחלקו הושפע גם מגורמים זמניים". 

"החלטת הוועדה המוניטרית", הוסיף ירון כי "על תוכנית הרכישות לשנת 2021 בהיקף חסר תקדים של 30 מיליארדי דולר תומכת בהמשך היציאה מהמשבר ובחזרת האינפלציה לתחום היעד. אנו נמשיך לעמוד בתוכנית כפי שהכרזנו ואף נרחיב אותה ככל שיידרש, בהתאם לתנאי הכלכלה והתפתחותה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות