אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני המיזוג: רבעון טוב מהצפוי לטאבולה

לפני המיזוג: רבעון טוב מהצפוי לטאבולה

חברת המלצות התוכן באינטרנט בניהולו של אדם סינגולדה, שאמורה להתמזג לספאק ION במהלך הרבעון השני, דיווחה על הכנסות ברוטו, הכנסות נטו ורווח גולמי שעברו כולם את התחזיות

20.04.2021, 07:53 | סופי שולמן

המיזוג עם ספאק ION עוד לא הושלם, אך טאבולה מנסה לעודד את המשקיעים. חברת המלצות התוכן באינטרנט, שאמורה להתמזג לתוך הספאק לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר, פרסמה אתמול עדכון בנוגע לרבעון הראשון, שלפיה היה טוב מהצפוי.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, גם ההודעה החיובית לא הצליחה לבלום את המגמה השלילית במניית הספאק, שצללה מ־14 דולר בינואר, לשם הגיעה בעת ההכרזה על ה"שידוך" עם החברה של אדם סינגולדה, ל־10 דולר כיום.

אדם סינגולדה מייסד טאבולה, צילום: מארק ואן הולדן אדם סינגולדה מייסד טאבולה | צילום: מארק ואן הולדן אדם סינגולדה מייסד טאבולה, צילום: מארק ואן הולדן

"אף שהרבעון הראשון הוא חלש עונתית באופן מסורתי אצלנו", אמר סינגולדה, "הביצועים של טאבולה הפעם היו טובים מהצפוי".

טאבולה עדכנה כי ההכנסות ברוטו יסתכמו ב־300‑303 מיליון דולר ברבעון לעומת 286 מיליון דולר בתחזית המקורית. ההכנסות נטו של החברה, בניכוי עלויות רכישת הטראפיק המשולמות לפלטפורמת הפרסום (ex-TAC), יגיעו ל־104‑107 מיליון דולר לעומת צפי ל־95 מיליון דולר. הרווח הגולמי ינוע בין 87 ל־90 מיליון דולר לעומת הערכות ל־78 מיליון דולר.

מספרים אלה מהווים שיפור לעומת הכנסות נטו של 382 מיליון דולר ב־2020. הם יקלו על טאבולה לעמוד בתחזית הכנסות נטו של 445 מיליון דולר שסיפקה ל־2021. בעדכון הנוכחי טאבולה לא מתייחסת לרווח מעבר לשורת הרווח הגולמי. במצגת למשקיעים סיפקה החברה רק את שורת ה־EBITDA, רווח לפני מס והפחתות, שהסתכם ב־106 מיליון דולר ב־2020 וצפוי לעלות ל־127 מיליון דולר השנה.

המיזוג עם הספאק של ION בהובלת יונתן קולבר וגלעד שני אמור להיסגר ברבעון הנוכחי. טאבולה צפויה לגייס במסגרתו 545 מיליון דולר, כך שלאחר השלמת המהלך יהיו בקופתה 600 מיליון דולר.

מתוכם, 249 מיליון דולר הם כספי הגיוס של הספאק ו־285 מיליון דולר נוספים מגיעים מגיוס ה־PIPE בהשתתפות משקיעים כגון בלאקרוק ופידליטי. החברה הכריזה על השקעה חריגה צפויה של 100 מיליון דולר ב־2021 במו"פ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות