אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוס נוסף של פתאל: ביקושים של מעל לחצי מיליארד שקל בשלב המוסדי

גיוס נוסף של פתאל: ביקושים של מעל לחצי מיליארד שקל בשלב המוסדי

דוד פתאל מגייס באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ג' כ-200 מיליון שקל, כאשר בשלב הציבורי ניתן יהיה להרחיב ולהוסיף את הגיוס עד ל-250 מיליון שקל; הריבית השקלית תעמוד על כ-4.7%, באג"ח ללא כל בטוחה ובמח"מ של 4.7 שנים

19.04.2021, 20:24 | חזי שטרנליכט

מבצעי החיסונים וההתאוששות של המשק בארץ, לצד סימנים ראשונים אופטימיים להתגברות קצב החיסונים באירופה - הובילו לגל של ביקושים בשלב המוסדי בגיוס חוב שביצעה רשת המלונאות פתאל אחזקות.

קראו עוד בכלכליסט

דוד פתאל מנצל את הנזילות בשווקים ומגייס באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ג' כ-200 מיליון שקל, כאשר בשלב הציבורי ניתן יהיה להרחיב ולהוסיף את הגיוס עד ל-250 מיליון שקל. 

בשלב המוסדי נרשמו ביקושים שמוערכים במעל לחצי מיליארד שקל, והריבית השקלית תעמוד על כ-4.7%, באג"ח ללא כל בטוחה ובמח"מ של 4.7 שנים. האג"ח תיפרענה עד ל-31 באוגוסט 2031, והן מדורגות ב-Baa1 על ידי מידרוג עם אופק שלילי.

היעד הפנימי שקבע סמנכ"ל הכספים של הרשת, שחר עקה, הוא להישאר בתקופה הזאת עם מעל למיליארד שקל נזיל בקופה. זאת, כחלק מתוכנית הנזילות שבה יצאה הרשת בשנה שעברה בעקבות המשבר.

הרשת עברה כבר את יעד של 1.5 מיליארדי השקלים, שגם הוא הוגבה במהלך התקופה, והיא מתקרבת למימוש נכסים, גיוסי חוב, ותוכניות סיוע ממשלתיות בהיקף כולל של 2 מיליארד שקל.

לפי ההערכות, לקבוצה יש נזילות בקופה של מעל ל-1.1 מיליארד שקל כיום, ערב הגיוס, שצפוי להגדיל אותה בעוד כ-200 מיליון שקל.

בגרמניה, אחד היעדים החשובים ברשת המלונאות פתאל, מתגבר קצב החיסונים - 700 אלף איש ביום. גרמניה נחשבה לנקודה החלשה מבין היעדים של פתאל באירופה.

בבריטניה המצב טוב הרבה יותר, ושם נרשמים ביקושים ערים לחדרי מלון כבר לחודש מאי הקרוב, על רקע מבצע החיסונים שנמשך זה מספר שבועות.

ובארץ: באילת הביקושים כבר חזרו כמעט לשגרה, והתנועה בבתי המלון בעיר, לפי גורמים בענף, נחשבת לערה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות