אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלף דולר למשפחה: לוס אנג'לס תשלם הבטחת הכנסה למשפחות עניות שאטרסטוק

אלף דולר למשפחה: לוס אנג'לס תשלם הבטחת הכנסה למשפחות עניות

ראש העיר אריק גרסטי מתכוון לבקש היום ממועצת לוס אנג'לס להקצות בתקציב 24 מיליון דולר לפיילוט בשנה הבאה, כדי להעביר תשלום חודשי של אלף דולר ל-2,000 משפחות מעוטות יכולת, שגם נפגעו מהקורונה. ערים נוספות בארה"ב בוחנות את הנושא

20.04.2021, 15:50 | חדשות חוץ

ראש עיריית לוס אנג'לס אריק גרסטי הבטיח להשיק תוכנית הבטחת הכנסה לתושבים העניים, ובכך תהפוך לוס אנג'לס לעיר הגדולה ביותר בארה"ב שתבחן את המדיניות. 

קראו עוד בכלכליסט:


גרסטי מתכוון לבקש היום (ג') ממועצת העיר להקצות 24 מיליון דולר בתקציב לשנה הבאה, על מנת שיוכלו להעביר תשלום חודשי של אלף דולר ל-2,000 משפחות מעוטות יכולות בעיר השנייה בגודלה בארה"ב. בתוספת מימון מהמחוזות וממקורות שונים התקציב לתכנית עשוי לעלות ל-35 מיליון דולר. 

אריק גרסטי ראש עיריית לוס אנג אריק גרסטי ראש עיריית לוס אנג'לס | צילום: איי אף פי אריק גרסטי ראש עיריית לוס אנג


המועמדים לתוכנית שתימשך שנה אחת ייבחרו מתוך 15 המחוזות בעיר,  בהתבסס על שיעור האנשים מתחת לקן העוני בכל מחוז. גרסטי מעוניין שישתתפו בתוכנית משקי בית עם לפחות קטין אחד שנפגעו כתוצאה ממגפת הקורונה. 

לפי הנתונים, בלוס אנג'לס אחד מכל חמישה מבין קרוב ל-4 מיליון התושבים מתקשה לגמור את החודש. "עוד כמה עשורים נמשיך להילחם במלחמה נגד העוני ונשיג את אותן התוצאות", אמר. "זו אחת מהזרקות המשאבים הזולות ביותר שיכולה לשנות לצמיתות את החיים של אנשים". 

"המגפה הוכיחה שזה עובד"

לוס אנג'לס תצטרף בכך למספר ערים נוספות שפצחו בבדיקת הנושא, ביניהן סטוקטון בקליפורניה, סנט פול במיניסוטה וצ'לסי במסצ'וסטס. בחלק מהערים המימון ליוזמה הגיע מארגונים פילנטרופים. 

"אין ספק שהמגפה היא ההוכחה שזה עובד", הוסיף גרסטי. "להשקעות קטנות יש החזרים גבוהים". 

גרסטי מכהן גם כיו"ר משותף של הארגון ראשי עירייה למען הבטחת הכנסה (Mayors for a Guaranteed Income) שמנסה לקדם את היוזמה ברמה הארצית וברמה המקומית. בקבוצה חברים 43 נבחרי ציבור והיא הוקמה בשנה שעברה. היא קיבלה 18 מיליון דולר בהון ראשוני ממייסד טוויטר ג'ק דורסי וכן 200 אלף דולר מקרן הצדקה של ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג. 


עני בלוס אנג עני בלוס אנג'לס | צילום: שאטרסטוק עני בלוס אנג


עם זאת, רוב האמריקאים מתנגדים לרעיון שהממשלה הפדראלית תספק הכנסה בסיסית, כך לפי סקר שנערך בשנה שעברה על ידי מכון המחקר Pew. התמיכה ביוזמה גבוהה יותר בקרב דמוקרטים, צעירים, שחורים והיספנים, זאת בעוד שקרוב ל-80% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר התנגדו לרעיון. 

המשתתפים שייבחרו לקחת חלק בפיילוט בלוס אנג'לס יתבקשו להשתתף במחקרים שיבדקו את מידת ההשפעה של התשלומים על החיים שלהם. גרסטי ציין כי בכוונתו להקצות 3.5 מיליון דולר למימון המחקר וניתוח התוצאות. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות