אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: כתב אישום נגד בכירים לשעבר בחברה ישראלית על הונאה ב-100 מיליון דולר שאטרסטוק

ארה"ב: כתב אישום נגד בכירים לשעבר בחברה ישראלית על הונאה ב-100 מיליון דולר

מלחז פנחס פטרקזישווילי, הידוע כפיני פטר, ורן עמירן מייסדי חברת סופט אופשן, הואשמו ע"י ה-SEC בהונאת משקיעים. לפי החשד, ספוט אופשן שיווקה, באמצעות שותפים, אופציות בינאריות הנושאות כביכול תשואה גבוהה; ואולם החברה לא חשפה כי היא הרוויחה בכל פעם שהלקוחות הפסידו

20.04.2021, 18:56 | חדשות חוץ

מלחז פנחס פטרקזישווילי (הידוע כפיני פטר) ורן עמירן, פקידים בכירים לשעבר בחברת סופט אופשן הישראלית, הואשמו ע"י הרשות לני"ע האמריקאית (SEC) בהונאת משקיעים בארה"ב בלמעלה מ-100 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט:


לפי כתב האישום, ספוט אופשן שיווקה באגרסיביות באמצעות שותפות אופציות בינאריות, בתור השקעה בעלת תשואה גבוהה למשקיעים פרטיים, אך אותם משקיעים לא ידעו שהשותפות היו גם הצד שמנגד בכל העסקאות, כלומר שהם הרוויחו כאשר המשקיעים הפסידו. 

החברה יצרה מבנה תשלומים "מניפולטיבי", כך שפלטפורמת המסחר תגדיל את הסבירות לעסקאות חסרות ערך עבור המשקיעים. 

בכתב האישום נכתב כי הנאשמים הרוויחו מיליוני דולרים כתוצאה מהתרמית. 


הונאה, צילום: שאטרסטוק הונאה | צילום: שאטרסטוק הונאה, צילום: שאטרסטוק


מליסה הודג'מן, המנהלת של חטיבת האכיפה של SEC, מסרה כי: "באמצעות פעולתנו נגד ספוט אופשן, שמגיעה בעקבות סדרת פעולות שבוצעו נגד גופים אחרים שהשתמשו בפלטפורמת האופציות הבינאריות של החברה כדי להונות משקיעים, הדגמנו את מחויבותנו להעמדתם לדין של האחראים. 

"כמו במקרים דומים, על המשקיעים לחשוד כאשר הם רואים טקטיקות מכירה בסיכון גבוה, שמבטיחות תשואות טובות מכדי להיות מציאותיות". 

ה-SEC ביקשה מבית המשפט להורות לנאשמים להחזיר את הכספים שהרוויחו במרמה, כולל ריביות וקנסות, ולהשית עליהם איסור לעסוק בתחום לצמיתות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות