אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה לשעבר בפלדמן תעשיות באקזיט של 92.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בעלי השליטה לשעבר בפלדמן תעשיות באקזיט של 92.5 מיליון שקל

אזורים ודלק נכסים רוכשות מנפתלי מרמלשטיין וסעד רסולי את תחנת הדלק הגדולה בצומת פת; השניים היו בעבר בעלי השליטה בחברת פלדמן תעשיות, שנסחרה בבורסת תל אביב; העסקה הנרקמת נחשפה ב"כלכליסט" בשבוע שעבר

21.04.2021, 07:11 | גולן חזני

דלק נכסים ואזורים משתפות פעולה ורוכשות את תחנת הדלק הגדולה בצומת פת (עיר שלם) בירושלים תמורת 92.5 מיליון שקל. המוכרים, נפתלי מרמלשטיין וסעד רסולי, היו בעבר בעלי השליטה בחברת פלדמן תעשיות, שנסחרה בבורסת תל אביב ועסקה באחזקות בנדל"ן, מזון, ליסינג, מתכת ונעליים.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה הנרקמת נחשפה ב"כלכליסט" בשבוע שעבר. חתומות עליה אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן, ודלק נכסים, שמחזיקה ב־55 מתחמי הנדל"ן של תחנות התדלוק של דלק.

הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים

דלק נכסים היא החברה־האחות של דלק ישראל ולשתיהן מבנה בעלות זהה: 40% בידי להב אל.אר של אבי לוי ואלי להב, 35% בידי אורי מנצור, 25% תחת קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה.

בהמשך לעסקת הרכישה בצומת פת, אזורים ודלק ישראל ישלמו 40 מיליון שקל נוספים לרשות מקרקעי ישראל, וזאת עבור שדרוג הזכויות הנרכשות. מדובר בקרקע שמתפרסת על פני 4.73 דונם, ובכוונת החברות להקים במתחם זה פרויקט יוקרתי שיכלול 250-220 דירות וכן שטח מסחרי של כ־5,000 מ"ר. המתחם יוקם על פי תוכנית המתאר, בצמוד לקו הרכבת הקלה בעיר הבירה.

חברת אזורים, המנוהלת בידי רון אבידן, הקימה יחד עם דלק נכסים חברה־בת משותפת לייזום מגורים על קרקעות של תחנות דלק. התחנה מופעלת כיום על ידי חברת דלק בהסכם שכירות ארוך טווח, שנחתם בשבוע שעבר.

עד לאישור הפרויקט ולתחילת ההקמה שלו בפועל, צפויה התחנה להמשיך לפעול תחת חברת דלק ישראל. זו האחרונה תמשיך לשלם שכירות לדלק נכסים ולאזורים עד תחילת ההקמה של הפרויקט.

בנוסף, בכוונת החברה להקים בתחנה האמורה סניף של רשת חנויות הנוחות מנטה, במקום סופרמרקט של רשת אחרת הקיים בה כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות