אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת פיצוץ? דמרי מאיים לתבוע את ביתן על הפרת חוזה צילום: צביקה טישלר, עמית שעל, אוראל כהן

בלעדי

לקראת פיצוץ? דמרי מאיים לתבוע את ביתן על הפרת חוזה

היום חשף כלכליסט כי העסקה לפיה דמרי יזרים לביתן ולרשת הלוואות בעלים של 250 מיליון שקל ויקבל 30% מהמניות - מתנדנדת. לאחר שנוצרה בין השניים מחלוקת על סמכויות, דרש דמרי יותר מעורבות ופיקוח על ההתנהלות הכספית של הרשת, ועורר את התנגדותו של ביתן - ששב למו"מ עם האחים זלקינד לכניסת אלקטרה מוצרי צריכה כבעלים. דמרי: "הם לא חותמים עם אף אחד. יש להם חוזה מחייב איתנו"

20.04.2021, 20:19 | נוית זומר

נחום ביתן מסתבך: לכלכליסט נודע כי יגאל דמרי מאיים בהליך משפטי נגדו, בטענה כי הוא חתום על הסכם מחייב עימו ועם וקרן שקד, על כניסה לשותפות ביינות ביתן, שיש לקיימו. זאת לאחר שנחשף כי המגעים ביניהם עלו על שרטון.


קראו עוד בכלכליסט:


את דמרי מייצג בא כוחו, משרד עו"ד צבי אגמון. דמרי אמר הערב לכלכליסט: "הם (יינות ביתן) לא חותמים עם אף אחד. יש להם חוזה מחייב איתנו, עורכי הדין שלנו מטפלים בזה. ונשלחו להם  מכתבים בנושא. זה הפרת חוזה". 


נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל


כפי שנחשף היום בכלכליסט, בסופ"ש חל פיצוץ ביחסים בין נחום ביתן לדמרי וקרן שקד,  וביתן חזר למו"מ עם אלקטרה מוצרי צריכה על מכירת 50.1% ממניות הרשת. זאת, למרות שכבר לפני  10 ימים נמסר לבנקים הנושים על ידי דמרי וביתן כי ב-15 באפריל, (לפני חמישה ימים) יועבר הסכום שיזרים דמרי לנחום ביתן ולרשת, להשבת כל חובותיה לבנקים. 

דמרי דרש פיקוח הדוק יותר וביתן התנגד

לאחר שהתגלעה בין  השניים מחלוקת על סמכויות, דרש דמרי יותר מעורבות ופיקוח על ההתנהלות הכספית של הרשת, ועורר את התנגדותו של ביתן. 

המו"מ שחודש עם אלקטרה מוצרי צריכה שבשליטת האחים מיקי ודני זלקינד, הוא על רכישת השליטה ביינות ביתן, בתמורה להזרמה של  250 מיליון שקל להון החברה - בניגוד לעסקת דמרי בה דובר על מתן הלוואות בסכום זהה לחברה.   


יגאל דמרי, צילום: עמית שעל יגאל דמרי | צילום: עמית שעל יגאל דמרי, צילום: עמית שעל


אם אכן יחליט דמרי לפתוח בהליך משפטי נגד ביתן, הפתרון להצלת הרשת אשר סובלת ממינוף גבוהה יידחה שוב. יש לציין כי האחים זלקינד נמצאים במסע רכש מואץ, שחלקו מתרכז בשוק הקימעונאות, באמצעות חברת הבת אלקטרה מוצרי צריכה.

השבוע רכשה אלקטרה מוצרי צריכה תמורת 70 מיליון שקל את השליטה בקבוצת קולמביה, זכיינית המותג הבינלאומי קולומביה, המתמחה   באופנת מטיילים וציוד קמפינג, טיולים וסקי. הרשת מפעילה שלוש חנויות, ובשבוע הבא היא אמורה לחתום עם רשת חנויות הנוחות מארה"ב  סבן אילבן, על קבלת זכיון והקמת רשת חנויות הנוחות שלה בישראל, ובמקביל מנהלת מו"מ עם רשת ביתן.     


מימין: מייקי ודני זלקינד, צילומים: ישראל הררי מימין: מייקי ודני זלקינד | צילומים: ישראל הררי מימין: מייקי ודני זלקינד, צילומים: ישראל הררי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות