אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס: מספר המנויים החדשים איכזב - המניה נפלה במסחר המאוחר צילום: איי פי

נטפליקס: מספר המנויים החדשים איכזב - המניה נפלה במסחר המאוחר

ענקית הסטרימינג הוסיפה 4 מיליון מנוייים ברבעון הראשון - פחות מהתחזית לתוספת של 6.2 מיליון מנויים; עם זאת החברה עקפה את תחזיות הרווח וההכנסות

20.04.2021, 23:12 | עומר כביר

נטפליקס פרסמה הערב לאחר נעילת המסחר בוול סטריט את דוחותיה לרבעון הראשון. מספר המנויים נטו שהצטרפו לענקית הסטרימינג עמד על 3.98 מיליון בלבד - לעומת צפי ל-6.2 מיליון מנויים חדשים. עם זאת החברה עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח של האנליסטים. המניה נופלת ב-10% במסחר המאוחר.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי חצה לראשונה בהיסטוריה של החברה את מחסום מיליארד הדולרים, וזינק ב-140.8% ל-1.71 מיליארד דולר.  הרווח הנקי המתואם למניה עמד ברבעון על 3.75 דולרים, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 2.97 דולרים.

הכנסות נטפליקס הסתכמו ב-7.16 מיליארד דולר (עלייה של 24% לעומת התקופה המקבילה), מעט מעל תחזית האנליסטים להכנסות של 7.13 מיליארד דולר.

נטפליקס צופה שהמגמה החיובית תמשך גם ברבעון הנוכחי, עם עלייה של 18.8% בהכנסות ל-7.3 מיליארד דולר ועלייה של 100.1% ברווח הנקי ל-1.44 מיליארד דולר.  

 

 

מתוך הסדרה "ברידג מתוך הסדרה "ברידג'רטון" | צילום: נטפליקס מתוך הסדרה "ברידג

כאמור, החברה רשמה האטה בקצב גידול המנויים, שמספרם עלה ברבעון הראשון ב-13.6% בלבד - אחרי שבארבעת הרבעונים הקודמים עמד על 22% לכל הפחות - ל-207.63 מיליון.

עבור הרבעון הנוכחי סיפקה החברה תחזית פסימית יותר, עם גידול של 8.1% לעומת הרבעון המקביל שמשמעותו תוספת של מיליון מנויים בלבד.

לדברי החברה, ההאטה בקצב הגידול במספר המנויים קשורה לירדה בהיקף התוכן המקורי ברבעון הראשון, שנבעה מעיכובים בהפקה בשל מגפת הקורונה.

"אנחנו צופים חציון שני חזק עם חזרה של עונות חדשות של כמה מהלהיטים הגדולים שלנו, וליינאפ סרטים מרגש", כתבה החברה בהודעה לבעלי המניות. "בטווח הקצר, יש חוסר ודאות בנוגע לקורונה; בטווח הארוך, עליית הסטרימינג כחלופה לטלוויזיה לינארית היא מגמה ברורה מסביב לעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות