אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוטלי הגישה תשקיף לפני הנפקה בארה”ב - וחשפה הפסד מעמיק

אוטלי הגישה תשקיף לפני הנפקה בארה”ב - וחשפה הפסד מעמיק

יצרנית תחליף החלב השבדית נכנסה לשוק האמריקאי ב־2017, עם מוצרים שצברו פופולריות בקרב צרכנים; לפני תשעה חודשים השתלטה עליה נקית הפרייבט אקוויטי בלקסטון, מגובה בקבוצת ידוענים. לישראל נכנסה החברה בספטמבר האחרון

21.04.2021, 08:23 | חדשות החוץ

חברת אוטלי, יצרנית חלב שיבולת שועל, הגישה רשמית תשקיף לקראת הנפקה ראשונה שלה בארה"ב, תשעה חודשים לאחר שענקית הפרייבט אקוויטי בלקסטון, מגובה בקבוצת ידוענים, השתלטה עליה. החברה שבסיסה במאלמו, שבדיה, נכנסה לשוק האמריקאי ב־2017 עם מוצרי החלב האלטרנטיביים שלה שצברו פופולריות בקרב צרכנים. ביולי האחרון דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי החברה מכרה מניות בשווי  200 מיליון דולר לקבוצה בראשות בלקסטון, שכללה ידוענים כמו אופרה וינפרי, נטלי פורטמן ומנכ"ל סטארבקס לשעבר הווארד שולץ. שווייה של אוטלי לאחר מכירה של כ־10% ממניותיה נאמד ב־2 מיליארד דולר. בתשקיף צוין כי הכנסות החברה הסתכמו ב־421 מיליון דולר ב־2020, בהשוואה ל־204 מיליון דולר ב־2019. אולם הפסדיה בשנה זו גדלו ל־60 מיליון דולר לעומת 35 מיליון דולר בשנה קודם לכן. 

חלב שיבולת שועל של אוטלי. ההכנסות גדלו, אך גם ההפסדים חלב שיבולת שועל של אוטלי. ההכנסות גדלו, אך גם ההפסדים חלב שיבולת שועל של אוטלי. ההכנסות גדלו, אך גם ההפסדים

על פי החברה, תהליך ייצור חלב שיבולת השועל צורך פחות מים מאשר ייצור חלב שקדים. החברה גם מייצרת גלידה, יוגורט וממרחים. אוטלי מתכוונת להשתמש ברווחי ההנפקה לצורכי הון חוזר ולהשקעות בצמיחה ובמטרות ארגוניות כלליות אחרות. 

הערך הקמעונאי של תעשיית החלב הצמחית באמריקה צפוי להגיע ל־7 מיליארד דולר עד 2025, על פי יורומוניטור. התיאבון הגובר לחלופות צמחיות העיב על חברות חלב כמו דין פודס, שהגישה בקשה לפשיטת רגל ב־2019. חברות שהתמקדו בחלופות צמחיות נהנו מביקושים הולכים וגדלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות