אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מלך המבריזנים": לא הגיע לעבודה במשך 15 שנים - וקיבל שכר מלא גטי

"מלך המבריזנים": לא הגיע לעבודה במשך 15 שנים - וקיבל שכר מלא

לפי דיווחים באיטליה, עובד בי"ח בעיר קטנזארו מואשם בכך שהפסיק להגיע לעבודתו כבר ב-2005, ונחקר כעת בחשד להונאה, סחיטה וניצול מעמד. עבור כל השנים הללו קיבל העובד שכר בגובה 538 אלף יורו. איך זה קרה?

22.04.2021, 21:58 | חדשות חוץ

עובד בית חולים באיטליה מואשם שהבריז מהעבודה במשך 15 שנים אך עדיין קיבל שכר מלא, כך לפי דיווחים בכלי התקשורת המקומיים, שהעניקו לו את התואר "מלך המבריזנים". 

קראו עוד בכלכליסט:


לפי ההאשמות, אותו עובד הפסיק להגיע לעבודתו בבית החולים צי'אצ'ו (Ciaccio) בעיר קטנזארו בדרום איטליה כבר ב-2005, מיד לאחר שמונה כעובד מדינה לתפקיד. 

הוא נחקר כעת בחשד להונאה, סחיטה וניצול מעמד, כך לפי הדיווח בסוכנות הידיעות האיטלקית אנסה. 

עבור כל השנים הללו שבהן לא עבד הוא הרוויח שכר בגובה 538 אלף יורו. בנוסף לאותו עובד נעלם גם שישה מנהלים בבית החולים נחקרים בחשד ששיתפו פעולה עם התוכנית. עם זאת, המשטרה חושדת כי הוא איים על מנהלת בית החולים על מנת שלא תגיש נגדו תלונה משמעתית. המנהלת פרשה בשלב מסוים, אך המחליפים שלה או מחלקת כח אדם בבית החולים לא הבחינו בהיעדרות המתמשכת. 

חלק מחקירת עובדי הסקטור הציבורי באיטליה

חשיפת הפרשה היא חלק מחקירה משטרתית מתמשכת בנוגע להעדרויות והונאות בקרב עובדי הסקטור הציבורי באיטליה. החקירה הזו, הנקראת "משרה חלקית" חשפה בין השאר שוטר תנועה שגר באותו בניין בו הוא עובד נהג להחתים כרטיס בתחתונים ומיד לחזור למיטה. 

בדומה, ב-2016 נחשף כי עובד ציבור בספרד לא הגיע לעבודה במשך שש שנים אך המשיך להרוויח 37 אלף יורו במשכורת בכל חודש. למרבה האירוניה, הוא נחשף רק כשהיה מועמד לקבלת פרס העובד הנאמן.


בית חולים צי בית חולים צי'אצ'ו, בעיר קטנזארו, איטליה | גטי בית חולים צי


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות