אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי התעשייה האווירית הכריז על סכסוך עבודה צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

ועד עובדי התעשייה האווירית הכריז על סכסוך עבודה

הממונה על השכר באוצר פסל הסכמות בין הוועד להנהלה על העלאות שכר לשנת 2021, והעובדים מוחים. הסכסוך עשוי לעכב עוד יותר את הנפקת החברה

22.04.2021, 14:31 | אודי עציון


ועד עובדי התעשייה האווירית, בראשות יאיר כץ, הכריז על סכסוך עבודה בחברה לאחר שהממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, פסל הסכמות אליהן הגיע הוועד עם ההנהלה לגבי העלאות שכר בחברה לשנת 2021. השיחות הן חלק מהמו"מ בין שני הגופים לקראת ההנפקה המתוכננת של 25% ממניות החברה.

במכתב ששלח הוועד לעובדים והגיע לידי כלכליסט, נכתב כי "מזה מספר חודשים שארגון העובדים והנהלת החברה דנים על מכסת הקידומים בדרגות של עובדות ועובדי החברה לשנת 2021. לפני מספר שבועות הגענו להסכמה על מכסת דרגות לשביעות רצון שני הצדדים (ארגון העובדים וההנהלה).

"לצערנו, בחר הממונה על השכר לאחר ההסכמה הנ"ל להתערב פעם נוספת בהסדרים פנימיים שבין ארגון העובדים לבין הנהלת החברה ודרש מהעובדים ויתורים כואבים נוספים שאנו לא נסכים להם. הממונה על השכר אוסר על החברה לקדם עובדים בדרגות ומתנה זאת בוויתור של ארגון העובדים על הצמדה להסכמי מסגרת ותוספות שכר בגין השנים 2020 ו-2021 במידה וייחתם במגזר הציבורי.

יאיר כץ, יו"ר ועד העובדים, צילום: עמית שעל יאיר כץ, יו"ר ועד העובדים | צילום: עמית שעל יאיר כץ, יו"ר ועד העובדים, צילום: עמית שעל

"לא מקובל עלינו שגורם (הממונה על השכר) שלא היה נוכח במו"מ מלכתחילה יביע את דעתו בסוף ההליך וישנה את ההסכמות לרעת העובדים. אנו כארגון עובדים אחראי מצפים ודורשים מההנהלה להתייצב לצדינו ולדרוש מהממונה על השכר לאשר את ההסכמות ולאפשר את שמירת השקט התעשייתי שאפיין את החברה בשנים האחרונות ותרם להצלחתה ושגשוגה, דבר שבא לידי ביטוי בדוחות הכספיים המצוינים של שנת 2020".

מהנהלת התעשייה האווירית לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות