אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבחור משקיע מוצלח ופשוט לעקוב אחריו – הסיפור של המסחר החברתי

לבחור משקיע מוצלח ופשוט לעקוב אחריו – הסיפור של המסחר החברתי

Collective2 האמריקאית פותחת את האפשרות לקהל ישראלי לקחת חלק במסחר החברתי, מהיום ניתן להתחקות אחר תיקי השקעות של משקיעים מובילים

06.05.2021, 12:30 | בשיתוף Collective2
בשנים האחרונות התפתח בעולם תחום השקעה חדשני ופורץ דרך - המסחר החברתי Social Trading. באמצעות המסחר החברתי ניתן בלחיצת כפתור להיחשף למגוון רחב של משקיעים מובילים שחושפים את תיקי המסחר שלהם ואת הביצועים שלהם במסחר בשוק ההון. אחת מן החברות המובילות בארה"ב למסחר חברתי – Collective2 פתחה לאחרונה את הפעילות של המסחר החברתי לקהל ישראלי באמצעות חברת אינטראקטיב ישראל שוקי הון. המסחר החברתי מאפשר לכל אחד להיחשף לביצועים של משקיעים מובילים בשוק ההון ואף להתחבר למסחר אוטומטי לחלוטין. כאשר נכנסים לצפות בנתוני המסחר של המשקיעים במסחר החברתי נוכל לראות את כל העסקאות ההיסטוריות, תשואות לפי מגוון טווחי זמן, מדדי סיכון ועוד נתונים רבים שאמורים לסייע בקבלת החלטה האם שווה לנו לעקוב אחר אותו משקיע.

אז מה כל כך חברתי בזה?

טכנולוגיות הנושאות את הדגל החברתי של רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר או אפליקציות חברתיות דוגמת Waze פועלות לפי העיקרון המנחה של שיתוף נתונים. שיתוף ההמונים בידע ויצירת ערך מתוך המידע הזה הוא כל המהות של פלטפורמות חברתיות וממש ככה גם בעולם המסחר החברתי. עולם שוק ההון וההשקעות באופן כללי מעולם לא היו שקופים יותר ונגישים יותר לקהל הרחב כמו בפלטפורמות מסחר חברתי.

כל אדם שמעוניין להשקיע סכום כסף מסוים אך אין לו את הידע הנחוץ או את הזמן הנדרש לשם לכך, יכול להשתמש בפלטפורמה למסחר חברתי כדי לעקוב אחר משקיעים מוצלחים שרשומים לאותה פלטפורמה. כל אדם יכול בתהליך פשוט להיחשף למגוון רחב של משקיעים שניתן לעקוב אחריהם ואחר ביצועיהם, ולהעתיק את פעולות המסחר של המשקיע אל חשבון ההשקעות הפרטי. מעבר לכך כל משקיע שיש לו ידע בשוק ההון ומצליח להשיג תשואה עודפת בשוק יכול להירשם למסחר חברתי בתור נעקב (Leader) ולפרסם שם את תיק המסחר שלו, במידה והנתונים אכן יהיו מרשימים קיים סיכוי גבוה מאוד לקבל תשלום חודשי ממנויים.

לוח המנהלים קולקטיב2 לוח המנהלים קולקטיב2 לוח המנהלים קולקטיב2

איך זה באמת עובד?

פלטפורמות המסחר החברתי מייצרות מעין בורסה של משקיעים, לכל משקיע המעוניין להציג את יכולותיו יש אינטרס כלכלי מובהק שיעקבו אחריו כמה שיותר מנויים. כל מנוי שמעוניין לעקוב אחר אחד המשקיעים בדרך כלל ישלם דמי מנוי חודשי ובכך אותו משקיע שמפרסם את ביצועיו יכול להרוויח סכום כסף לא מבוטל מהעוקבים אחריו ומצד שני העוקבים עצמם יקבלו בזמן אמת את המידע אודות העסקאות שהמשקיע המוביל מבצע - נראה כמו העסקה המושלמת נכון?! אז זהו שיש דברים שחייבים לבדוק ולדעת לפני שנכנסים לסוג כזה של השקעה. כדאי לוודא שהכספים מועברים לגופים בטוחים ומפוקחים, מומלץ לעבוד עם גופים ותיקים ולקרוא ביקורות לפני שנכנסים לאחת הפלטפורמות. מעבר לכך בנושא המסחר עצמו חשוב לוודא שהמשקיע אחריו מתבצעת העקיבה מבצע מסחר במוצרי השקעה שאתם מכירים ומבינים את חומרת הסיכון שמתלווה להשקעה כמו בכל סוג של השקעה בשוק ההון.

בחלק מן הפלטפורמות למסחר חברתי מעבר לקבלת העסקאות בזמן אמת למייל או בהודעה לטלפון הנייד מתאפשר גם מסחר אוטומטי לחלוטין. הכוונה היא שלכל משתמש יש אפשרות להצמיד את חשבון המסחר שלו למשקיע שאותו הוא בוחר בפלטפורמה וברגע שאותו משקיע משגר עסקה חדשה החשבונות של המשתמשים שעוקבים אחריו בצורה אוטומטית ייכנסו לאותה עסקה מתוך מטרה להשיג את אותם מחירים כמו המשקיע הנעקב. ברגע שהמשקיע הנעקב יוצא מהעסקה העוקבים שלו יוצאים בצורה אוטומטית מהעסקה. תהליך זה נקרא מסחר מראה (Mirror Trading) או פשוט מסחר אוטומטי (Automated Trading), אך חשוב לציין כי הכוונה היא לא למסחר אלגוריתמי. קרוב לוודאי שהסוחר הנעקב משגר את העסקאות שלו בצורה ידנית לחלוטין ואילו אצל העוקבים זה מתקבל בצורה אוטומטית על ידי הטכנולוגיה של המסחר החברתי.

 

עמוד מנהל מערכת לדוגמא בקולקטיב2 עמוד מנהל מערכת לדוגמא בקולקטיב2 עמוד מנהל מערכת לדוגמא בקולקטיב2

איך מתחילים?

ציינו בתחילת הכתבה כי הפלטפורמות למסחר חברתי כבר קיימות מספר שנים בעולם אך בישראל אחת החברות הבודדות שמציעות את השירות לקהל ישראלי היא Collective2 מבית אינטראקטיב ישראל שוקי הון, שפתחה את שעריה למשקיעים ישראלים המעוניינים להנות מיתרונות ההשקעה במסחר חברתי. הטכנולוגיה של Collective2 מאפשרת את כל האלמנטים של מסחר חברתי החל בקבלת עסקאות בזמן אמת למייל, מסחר אוטומטי מלא וגם מסחר חצי אוטומטי המאפשר לעוקבים עוד אלמנט של בקרה על העסקאות המתקבלות מהמשקיע הנעקב.

משקיעים ישראלים מקבלים בפעם הראשונה את האפשרות להיחשף למגוון רחב של אפשרויות השקעה אקטיביות בצורה פשוטה ויעילה באמצעות פלטפורמת המסחר החברתי. באמצעות הטכנולוגיה של Collective2 משקיעים יכולים לנתב את הכספים שלהם בקלות למעקב אחר משקיעים יצירתיים במטרה לייצר תשואה בתיק ההשקעות ומצד שני משקיעים מוצלחים מישראל יכולים לקבל במה מצויינת להציג את הביצועים שלהם ואף לייצר הכנסה ממנויים באמצעות המערכת החדשנית של Collective2 מבית אינטראקטיב ישראל שוקי הון.

לכניסה לאתר וצפייה במגוון רחב של אפשרויות השקעה במסחר החברתי לחצו כאן .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות