אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ צ'רי גייס 50 מיליון דולר ומקים מרכז פיתוח בישראל Cherre

הסטארט-אפ צ'רי גייס 50 מיליון דולר ומקים מרכז פיתוח בישראל

הגיוס נעשה במסגרת סבב צמיחה של החברה, בהובלת קרן Trustbridge Partners. למרכז הפיתוח בישראל יגוייסו בשלב הראשון 20 עובדים חדשים

22.04.2021, 16:33 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ צ'רי (Cherre), המפתחת פלטפורמה לניהול דאטה ואנליטיקה בתחום הנדל"ן, גייסה 50 מיליון דולר. הגיוס נעשה במסגרת סבב צמיחה של החברה, בהובלת קרן Trustbridge Partners. משתתפים נוספים בסבב הם קרן הצמיחה של גלילות קפיטל פרטנרס, גלילות פלוס, והמשקיע מארק שוורץ ששימש כסגן יו"ר בנק ההשקעות גולדמן זאקס. בסבב לקחו חלק גם משקיעים קודמים בחברה: אינטל קפיטל, Navitas Capital ו- Carthona Capital. החברה גייסה מאז הקמתה 75 מיליון דולר במצטבר, כולל הסבב הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה הוקמה בשנת 2016 על ידי הישראלים אלדי סלמנסון המשמש כמנכ"ל ובן חיזק מנהל המוצר הראשי בזמן שהיו בניו יורק. הסטארט-אפ הוקם וצמח בשוק האמריקאי כחברה מקומית המבוססת בניו יורק ומעסיקה 60 עובדים. בימים אלו צ'רי מקימה מרכז פיתוח בישראל שיקלוט בשלב הראשון 20 עובדים חדשים תחת ניהולו של חיזק שינהל את הפעילות מהארץ.

מימין בן חיזק ואלדי סלמנסון מייסדי צ מימין בן חיזק ואלדי סלמנסון מייסדי צ'רי | Cherre מימין בן חיזק ואלדי סלמנסון מייסדי צ

הפלטפורמה של צ'רי אוספת דאטה רב ומגוון על שוק הנדל"ן, שכיום מפוזר על פני מקורות רבים, מעבדת ומאחדת את המידע עבור הלקוחות בשילוב נתונים פנימיים השייכים ללקוח, מפיקה מהם תובנות חכמות ומנגישה למשתמשים את המידע הרלוונטי ביותר עבורם.  

לדברי אלדי סלמנסון, "לאורך שנות הפעילות קמנו וצמחנו בניו יורק כעסק מקומי שכל פעילותו מרוכזת בשוק האמריקאי. כעת החלטנו לפתוח משרדים ומרכז פיתוח בישראל בעקבות הצמיחה המשמעותית שחווינו בתקופת הקורונה. בשנת 2020 הגדלנו את קצב ההכנסות השנתי (ARR) פי 3 מהשנה שקדמה לה אך במקביל לצמיחה המואצת התחלנו להרגיש את האתגר בגיוס מפתחים מוכשרים בניו יורק. המונים עזבו את מדינת ניו יורק בעקבות הקורונה ובינתיים לא חזרו, ועל המפתחים הקיימים יש תחרות קשה מול ענקיות הטכנולוגיה כמו אמזון ופייסבוק, שיש להן גב כלכלי לשלם סכומי עתק כדי לגייס את כח האדם הדרוש להן, בדומה לישראל. נכון שאת מלאכת הפיתוח אפשר לבצע גם מרחוק ולא חייבים להסתמך על כח אדם מקומי, אבל אנחנו מאמינים שאנשים שבונים יחד צריכים שתהיה להם היכולת להיפגש פיזית וליצור יחד. כרגע אנו מאמינים שנכון לנו לחפש אנשים מוכשרים עם ניסיון פיתוח ו-Data Science מחוץ לניו יורק, ישראל היא הבית שלנו ואנו מכירים היטב את ההון האנושי בארץ, לכן לא היו לנו לבטים לאן לפנות וכיצד לפעול".

לדברי ליאור ליטבק, שותף מנהל בגלילות קפיטל המוביל את קרן הצמיחה גלילות פלוס: "נדל״ן הוא תחום שצומח במהירות ברחבי העולם, אך כיום הוא עדיין אינו מבוסס ברובו על תשתיות דאטה דיגיטליות, זאת בשונה מענפים פיננסיים אחרים".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות