אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הצלחנו במאמאצחיק לנרמל נישואים כושלים שהיו פעם טאבו"

סרטן, סקס או בעיות בזוגיות, הם רק חלק מהנושאים שחברות קהילת "מאמאצחיק" צוחקות עליהם במרחב השיח של קהילת הנשים הגדולה בישראל. מייסדת הקהילה, קרן אלאלוף-שרעבי: "הפלטפורמה מאפשרת לכתוב כל דבר בהומור, ומי שלא מקבלת את זה עוברת על הכללים"

22.04.2021, 17:56 | רותם אלון

סרטן, סקס ובעיות עם בן הזוג, הם רק חלק מהנושאים שחברות קהילת "מאמאצחיק" צוחקות עליהם במרחב השיח של קהילת הנשים הגדולה בישראל. בראיון עם מייסדת הקהילה, קרן אלאלוף-שרעבי, היא סיפרה על הכוח, האחריות והאתגרים שמתרחשים דווקא מאחורי הקלעים.

 לא חסרות במרחבי הרשת קהילות של נשים, אמהות והורים, אז מה בכל זאת סוד הקסם של קהילת "מאמאצחיק" שהצליחה, מאז הקמתה בשנת 2017, לצבור למעלה מ-570 אלף חברות? "הכל נכתב רק בהומור, גם בתגובות", הסבירה אלאלוף-שרעבי, והוסיפה, "הפלטפורמה היא בטוחה ומאפשרת לכתוב כל דבר בהומור ויקבלו את זה, ומי שלא מקבלת את זה בעצם עוברת על כללי הקבוצה".

אין זה סוד שניהול קהילה בסדר גודל כזה מצריך התעסקות אינטנסיבית והקרבה עצמית עצומה, אך בשנה החולפת לאור משבר הקורונה, האתגרים איתן התמודדו מנהלות הקהילה קיבלו זווית מעט שונה, שאילצה אותן לשים את ההומור המקודש בצד. "קיבלנו הרבה פניות בפרטי, אפילו בוואטסאפ ובטלפון, של נשים שהיו תקועות בבית בסגר או בבידוד עם הבעל והילדים והגיעו למקומות מאד נמוכים", שיתפה אלאלוף שרעבי, "היינו צריכות לעשות חיבורים עם עובדות סוציאליות ועורכות דין שמתעסקות באלימות במשפחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות