אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גירושים נוסח בריטניה: האם לא ויתרה והבן ישלם לה 75 מיליון פאונד צילום: twitter / Temur Akhmedov, איי פי

גירושים נוסח בריטניה: האם לא ויתרה והבן ישלם לה 75 מיליון פאונד

ביהמ"ש הורה לבנו של אוליגרך לשלם לאמו את הסכום במסגרת הסכם הגירושים בין ההורים, שנחשב ליקר בהיסטוריה. השופטת מצאה כי הבן, טמור אחמדוב, הוא "אדם לא אמין שיעשה הכול כדי לסייע לאבא שלו", ועזר לו בהסתרת נכסיו

22.04.2021, 18:00 | חדשות חוץ

בית המשפט בבריטניה הורה לבנו של אוליגרך לשלם לאמו 75 מיליון פאונד במסגרת הסכם הגירושים בין ההורים, שנחשב ליקר ביותר בהיסטוריה, על כך מדווח עיתון הגרדיאן. השופטת בבית המשפט הגבוה מצאה כי הבן, טמור אחמדוב הוא "אדם לא אמין שיעשה הכול כדי לסייע לאבא שלו".


קראו עוד בכלכליסט:


לפי פסיקת בית המשפט, טמור ואביו, פארחד אחמדוב המיליארדר, הסתירו נכסים בשווי מאות מיליוני פאונד, כולל כמה אחוזות, יאבטה, מסוק ואוסף אמנות נרחב, וזאת על מנת להימנע מתשלום 453 מיליון פאונד כפי שהתחייב מהסכם הגירושים עם האם טטיאנה. "טמור למד היטב מהתנהלותו הקודמת של אביו ועשה ואמר כל שביכולתו כדי למנוע מאמו לקבל פני מהסכם חלוקת הנכסים", חרצה השופטת גווינית' נואלס ופסקה כי לפיכך עליו לשלם לאם מעל 75 מיליון פאונד. 

טמור אחמדוב בנה של טטיאנה אחמדובה, רויטרס טמור אחמדוב בנה של טטיאנה אחמדובה | רויטרס טמור אחמדוב בנה של טטיאנה אחמדובה, רויטרס


"כל המשפחות המאושרות - מאושרות באותה הדרך. כל משפחה אומללה - אומללה בדרכה שלה", הוסיפה. "אני מתנצלת בפני טולסטוי, אך משפחת אחמדוב היא אחת המשפחות האומללות ביותר שהופיעו בבית המשפט שלי".

האם, טטיאנה אחמדובה,  זכתה ב-2016 במה שנחשב להסכם הגירושים היקר בעולם – בית המשפט הגבוה בבריטניה פסק לזכותה 41.5% מהונו של אחמדוב שהסתכמו ב-453 מיליון פאונד. אולם, לדבריה בשנים שחלפו מאז היא לא קיבלה את הכסף. היא האשימה את בנה בהיותו "הסגן של אביו" ובכך שסייע לו להסתיר את הנכסים. לפי העדויות שנשמעו בבית המשפט, פארחד העביר לבנו נכסים בשווי 106 מיליון דולר להשקיע בשוקי ההון. טמור עצמו העיד כי הפסיד מעל 50 מיליון דולר ביום מסחר אחד בבורסה בזמן שהיה סטודנט בלונדון. 

טטיאנה אחמדובה, צילום: AP טטיאנה אחמדובה | צילום: AP טטיאנה אחמדובה, צילום: AP


האב העניק גם לבן דירה בשווי 30 מיליון פאונד בפרויקט וון הייד פארק היוקרתי בלונדון, ולפי עדותו בבעלותו מכונית רולס רויס עם לוחית רישוי אישית ומכונית של טסלה. 

לפי השופטת, האב והבן יצרו "מסך עשן חזק" להסתרת הנכסים, וכי אחמדובה היא ה"קורבן של מזימות שמטרתן להרחיק ממנה כל פני מההון של הבעל". 

אחמדובה מסרה בתגובה כי חוסר נכונותו של בעלה לשעבר לשלם את מה שנקבע בהסדר הגירושים "הותיר אחריו שובל של הרס וחורבן". מנגד פארחד, שנמצא ברשימת מקורבי פוטין שערכו בארה"ב, מסר: "כפי שניתן היה לצפות בהתחשב בפסיקה המקורית והשגויה, בית המשפט פסק בעד הענשת הבן החף מפשע והנאמן על 'החטאים' של  האב". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות