אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מכה את הצפי לרבעון הראשון, אך לא צופה צמיחה במחצית השנייה צילום: אינטל

אינטל מכה את הצפי לרבעון הראשון, אך לא צופה צמיחה במחצית השנייה

ההכנסות ברבעון עמדו על 18.6 מיליארד דולר לעומת צפי ל-17.7 מיליארד; הרווח הנקי - 1.39 דולר למניה מול צפי ל-1.14 דולר; אבל הצפי להמשך השנה מאכזב על אף הביקושים הגבוהים בשוק השבבים, והמניה מאבדת 1.4% במסחר המאוחר; הכנסות מובילאיי זינקו ב-48% ברבעון ל-377 מיליון דולר

22.04.2021, 23:30 | סופי שולמן

יצרנית המעבדים אינטל מאכזבת, את המשקיעים: החברה אמנם דיווחה הלילה (ה') על הכנסות של 18.6 מיליארד דולר ברבעון הראשון וזאת לעומת צפי ל-17.7 מיליארד דולר, והרווח הנקי הסתכם ב-1.39 דולרים למניה מול תחזיות ל-1.14 דולר למניה.  אך אף שהמספרים האלה היו גבוהים מהתחזיות, מדובר בירידה לעומת הרבעון המקביל ב-2020. אינטל גם העלתה קלות את התחזיות לרבעון השני, אך המספרים משקפים ירידה בהשוואה לרבעון הנוכחי: החברה צופה הכנסות של 17.8 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.05 דולר. בנוסף, בשלב זה היא לא צופה צמיחה במחצית השנייה של השנה. המניה, שנעלה את המסחר בוול סטריט בירידה של 1.8%, מאבדת 1.4% במסחר המאוחר.

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות, שמוצגות לראשונה על ידי המנכ"ל החדש פט גלסינגר, שנכנס לתפקיד בפברואר, מגיעות כאשר ברקע מחסור עולמי חמור בשבבים. במקביל מתמודדת אינטל עם שינוי מבני עמוק בשוק שלה ככל שהיא מאבדת את ההובלה לטובת אנבידיה.

גלסינגר פירסם מוקדם יותר החודש תוכנית אסטרטגית חדשה לאינטל שכוללת הקמה של שני מפעלי שבבים חדשים בארה"ב בהשקעה של 20 מיליארד דולר במטרה לחזק את שרשרת האספקה לשוק האמריקאי. "זוהי שנה קריטית לאינטל", אמר גלסינגר עם פרסום התוצאות, "אנחנו מניחים את התשתית ומשקיעים בהאצה של התוכנית שלנו כדי למנף את הצמיחה החריגה בשוק השבבים על רקע הדיגיטליזציה של העולם".

פעילותה של מובילאיי תרמה הכנסות של 377 מיליון דולר, קפיצה של 48% מול הרבעון המקבילה והייתה הפעילות היחידה שצמחה באופן משמעותי. ברבעון הראשון יצרה אינטל 5.5 מיליארד דולר מפעילות, שילמה דיבידנד של 1.4 מיליארד דולר והשקיעה 2.3 מיליארד דולר ברכישה עצמית של מניותיה. התחזית השנתית של אינטל מניחה הכנסות של 72.5 מיליארד דולר ורווח של 4.6 דולרים למניה, כלומר על אף הביקושים הגבוהים בשוק השבבים אינטל לא צופה בשלב זה צמיחה גם במחצית השנייה של 2021.

המנכ"ל פט גלסינגר המנכ"ל פט גלסינגר המנכ"ל פט גלסינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות