אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא סין: החל מ-2026 נתחיל להפחית בצריכת פחם צילום: איי פי

נשיא סין: החל מ-2026 נתחיל להפחית בצריכת פחם

שי ג'ינפינג שדיבר בפסגת האקלים של מנהיגי העולם, רמז כי צריכת הפחם של סין תגיע לשיא ב-2025 ותחל לרדת לאחר מכן. "נפקח באדיקות על הפקת אנרגיה באמצעות פחם",הוסיף

22.04.2021, 19:53 | חדשות חוץ

סין תחל להפחית בצריכת הפחם בתקופה שבין 2026 ל-2030 כחלק ממאמציה להפחית פליטת גזי חממה, כך אמר נשיא המדינה שי ג'ינפינג בפסגת האקלים של מנהיגי העולם היום. "נפקח באדיקות על הפקת אנרגיה באמצעות פחם", אמר שי, שדיבר בשיחת וידאו. "נגביל באדיקות את העלייה בצריכת הפחם עד 2025, ונחל להפחית בצריכה בתקופה שבין 2026 ל-2030".


קראו עוד בכלכליסט:זיהום אוויר בבייג זיהום אוויר בבייג'ינג | צילום: בלומברג זיהום אוויר בבייג


דבריו של שי מרמזים שצריכת הפחם של סין – צרכנית הפחם הגדולה בעולם בפער משמעותי - תגיע לשיא ב-2025 ותחל לרדת לאחר מכן. "זהו האינטרס של סין לפרסם וליישם תכניות נוספות לקראת ה-26COP", הוא אמר, בהתייחסו לוועידת האקלים השנתית שאמורה להתקיים בגלזגו בנובמבר. 

שי הבטיח בשנה שעברה שסין תגיע לשיא צריכת הפחם שלה לפני 2030, ושבכוונתה להוריד את הפליטות לאפס עד 2060. "סין התחייבה להגיע משיא בצריכה לאפס צריכה בפרק זמן קצר בהרבה ממה שייקח לארצות מפותחות רבות, וזה דורש מאמצים רבים ביותר", הוא אמר. 

רגולטור האנרגיה של סין אמר מוקדם יותר היום שבכוונתו להפחית את נתח הפחם מתוך הדלקים מחוללי האנרגיה לפחות מ-56% השנה, אך סין עודנה אחת הכלכלות הגדולות הבודדות שעדיין מאשרות פרויקטי פחם חדשים. שי חזר גם על קריאתה של סין למדינות מתועשות לעזור לאומות חלשות יותר לעבור לשימוש באנרגיה ירוקה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות