אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ביידן מתכוון להכפיל את המס על רווחי הון צילום: אי פי איי

דיווח: ביידן מתכוון להכפיל את המס על רווחי הון

לפי בלומברג, נשיא ארה"ב יציע להעלות את המס ל-39.6% על המרוויחים מיליון דולר לפחות בשנה; זאת בנוסף למס הקיים על רווחי השקעות בשיעור 3.8% למימון אובמה-קר; בעקבות כך נרשמות ירידות שערים בוול סטריט

22.04.2021, 20:56 | חדשות חוץ

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, יציע להעלות ל-39.6% את המס על רווחי הון למי שמרוויח לפחות מיליון דולר בשנה - כמעט כפול מאחוז מס רווח ההון הנוכחי, שעומד על 20%. כך לפי דיווח מהיום (ה') בסוכנות הידיעות בלומברג, המתבסס על גורמים המעורים בנושא. מס זה יוטל בנוסף למס על רווחי השקעות בשיעור של 3.8%, שמממן את אובמה-קר, תוכנית ביטוחי הבריאות שכונן בזמנו הנשיא ברק אובמה, כך שהשיעור הכולל עשוי להגיע ל-43.4%. בעקבות זאת נרשמות ירידות בוול סטריט.

קראו עוד בכלכליסט:

יש לציין כי במדינות בארה"ב בהן כבר קיימים שיעורי מס גבוהים, המס על רווחי הון אף עשוי להגיע ליותר מ-50%. בניו יורק, לדוגמה, השיעור המשולב בין המסים המדינתיים והפדרליים יכול להגיע אף ל-52.22%, ובקליפורניה - 56.7%. אם תתקבל ההצעה, כך טוענים הגורמים המצוטטים בדיווח, שיעור המס על רווחי הון יעלה על השיעורים הגבוהים ביותר הנהוגים היום לתשלום מס הכנסה. יהיה בכך משום תקדים.

במפלגה הדמוקרטית סבורים כי שיעור המס הנוכחי על רווחי הון מסייע בעיקר לעשירים שמשיגים את כספם דרך השקעות, והדבר גורם לכך שהם משלמים מס הכנסה נמוך יחסית בהשוואה לאנשים שהם מעסיקים. הריפובליקאים טוענים כי השיעור הנוכחי מעודד חיסכון ומקדם צמיחה כלכלית עתידית.

מהבית הלבן וממשרד האוצר האמריקאי לא הגיבו לדיווח. ביידן אמור לפרסם את ההצעה בשבוע הבא כחלק מתוכניתו להעלות מסים כדי לממן את ההוצאות המתוכננות במסגרת "תוכנית המשפחות האמריקאיות" (American Families Plan).

גם העלאת מס חברות על הפרק

בתוך כך, השבוע פורסם כי נציגי המפלגה הדמוקרטית בסנאט יבקשו, ככל הנראה, להעלות את מס החברות ל-25% בלבד - פחות מהשיעור שבו מעוניין הנשיא ביידן - 28%. לדברי ביידן, המס יעזור לממן את תוכנית התשתיות בהיקף 2 טריליון הדולרים שהגה. מס החברות הנוכחי עומד על 21%. 

הנשיא ביידן חזר על קריאתו להעלאת שיעור המס ל-28% בדברים שאמר החודש בעת הצגת תוכניתו, שלדבריו "תחזיר את ארה"ב למסלול". הנשיא טראמפ הוריד את מס החברות מ-35% ל-21% ב-2017. "אני לא מנסה להעניש מישהו, אבל לעזאזל, אולי זה בגלל שאני מגיע משכונת מעמד בינוני, נמאס לי מהניצול של האנשים מהשורה", אמר ביידן. 


הנשיא ביידן, צילום: ר הנשיא ביידן | צילום: ר הנשיא ביידן, צילום: ר


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות