אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודו שוב שברה את השיא העולמי של מספר הנדבקים היומי בקורונה צילום: איי אף פי

הודו שוב שברה את השיא העולמי של מספר הנדבקים היומי בקורונה

המדינה מדווחת על מעל 332 אלף נדבקים ב-24 השעות האחרונות; "אנחנו צריכים סגר מלא, למשך לפחות שבועיים, אשר יאפשר לבתי החולים ולאנשי הרפואה להתאושש"

23.04.2021, 14:50 | חדשות חוץ


הודו זקוקה לסגר קצר אך הדוק על מנת להאט את התפשטות נגיף הקורונה ולאפשר לקהילה הרפואית להתאושש, כך אמר נשיא ההתאחדות הרפואית ההודית. 


קראו עוד בכלכליסט:


היום דיווחה הודו, על יותר מ-332 אלף נדבקים חדשים ב-24 השעות האחרונות - שיא עולמי, שאותו שברה המדינה גם אתמול.  

הודו עוברת בימים אלה גל שני הרסני של הקורונה. מספר הנדבקים היומי החל לעלות בפברואר, בין היתר עקב התאספויות דתיות ופוליטיות גדולות שהתקיימו במדינה, בהן לא הקפידו הנוכחים לעטות מסכות. 

במדינה גובר גם החשש מזנים חדשים של הנגיף, שעלולים להיות יותר מדבקים. 


חיסון לקורונה, צילום: רויטרס חיסון לקורונה | צילום: רויטרס חיסון לקורונה, צילום: רויטרס


"כמעט כל מיטות בתי החולים שלנו מלאות. אבל אני עדיין מאמין שהתשתיות שלנו מספיק טובות כדי לטפל בחולים כראוי", אמר היום ג'יי ג'איאלל, נשיא ההתאחדות הרפואית של הודו. ההתאחדות ההודית היא אחד מארגוני העובדים הגדולים במדינה המייצג רופאים. 

בעוד כמה ממדינות המחוז בהודו החמירו את מגבלות התנועה, אחרות כבר עברו לסגרים חלקיים. "אבל זה לא מספיק. אנחנו צריכים סגר מלא, למשך לפחות שבועיים, אשר יאפשר לבתי החולים ולאנשי הרפואה להתאושש כדי להתמודד עם המשבר הזה", אמר ג'איאלל. 

במהלך הגל הראשון במדינה, ב-2020, הודו הטילה סגר לאומי כללי בין סוף מרץ למאי. למרות שהוא עזר להוריד את מספר המקרים, הוא הביא גם לפגיעה קשה בכלכלה, והותיר מיליונים בלי הכנסה ועבודה. לאור זאת מומחים מאמינים שהממשלה מהססת כעת להטיל סגר לאומי נוסף. אך ג'איאלל אמר שהמדינה נמצאת "על פי תהום", ושאם מספר המקרים ימשיך לטפס בשבועיים הקרובים, הדבר יוביל ל"אסון".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות