אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש אישור: ארה"ב עומדת לחדש את מתן החיסונים של ג'ונסון אנד ג'ונסון צילום: רויטרס

יש אישור: ארה"ב עומדת לחדש את מתן החיסונים של ג'ונסון אנד ג'ונסון

הרגולטורים אישרו לחדש באופן מיידי את השימוש בחיסון, שהופסקה בעקבות הופעת קרישי דם שעלולים להיות קטלניים; המרכז לבקרת מחלות אמנם מצא קשר בין החיסון לתופעת הקרישים, אך מסר שהסיכונים "נמוכים מאוד"

24.04.2021, 09:46 | חדשות חוץ


ארה"ב יכולה לחדש באופן מיידי את השימוש בחיסון הקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון -  כך מסרו אתמול (ו') רשויות הרגולציה לענייני בריאות, וזאת לאחר הפסקה שנמשכה 10 ימים ונועדה לחקור את הקשר בין החיסון לקרישי דם נדירים ביותר שעלולים להיות קטלניים.

קראו עוד בכלכליסט:


המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ומינהל המזון והתרופות מסרו כי הסיכונים ללקות בתסמונת המתאפיינת בקרישי דם קשים וטסיות דם נמוכות כתוצאה מהחיסון הם נמוכים מאוד. הם מצאו 15 מקרים בלבד מתוך 8 מיליון החיסונים שכבר ניתנו. "אנחנו כבר לא ממליצים על הפסקה בשימוש בחיסון הזה", אמרה מנהלת CDC רושל ולנסקי בתדרוך לעיתונאים, "בהתבסס על הניתוח המעמיק שביצענו, יש כנראה קשר אך הסיכון נמוך מאוד".


חיסון הקורונה של ג חיסון הקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס חיסון הקורונה של ג


בכירי מינהל המזון והתרופות האמריקאיים מסרו כי ההחלטה נכנסת לתוקף באופן מיידי, ובכך התירו לבצע את הזריקות כבר היום. הסוכנות הודיעה כי תזהיר מפני הסיכון בדף מידע מעודכן שנמסר למקבלי החיסון ולספקים שלו.

הסוכנויות קיבלו את ההחלטה בעקבות פגישה של יועצים חיצוניים ל- CDC שהמליצו להפסיק את הפסקת החיסון. בניתוח שהוצג בפגישה, צוות ה- CDC אמר כי מקרי התסמונת שנמצאו התרחשו בשיעור של 7 למיליון מנות שניתנו לנשים מתחת לגיל 50, כאשר הסיכון הגבוה ביותר היה בקרב נשים בגילאי 30 עד 39.

בקרב הנשים מעל גיל 50 ובקרב כל הגברים, הקרישים הופיעו בשיעור של אחד למיליון מנות. בסך הכל היו שלושה מקרי מוות כתוצאה מכך, אמרו גורמים רשמיים. צוות ה-CDC הצביע ברוב של 10 נגד 4 על המלצה להשתמש בחיסון בבני 18 ומעלה בהתאם לפרמטרים הנוכחיים של ה-FDA.

ד"ר ג'סי גודמן, מומחה למחלות זיהומיות באוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון ומדען ראשי לשעבר ב-FDA, אמר כי הסיכון אינו טריוויאלי, אך עדיין קטן. "אבל אנחנו צריכים לקחת את זה בפרספקטיבה: הסיכון למות מתאונת דרכים הוא משהו כמו אחד ל-100, כשהסיכון להיפגע מברק הוא משהו כמו אחד ל-15 אלף", אמר גודמן.

בניגוד לחיסונים היעילים ביותר של חברת פייזר ומודרנה הדורשים שתי מנות ושאותן יש לשמור בהקפאה בטמפרטורות נמוכות במיוחד, ניתן לתת את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון במינון יחיד ולאחסן אותו בתנאי קירור רגילים, מה שהופך אותו לאופציה טובה יותר באזורים שקשה להגיע אליהם.

מניית ג'ונסון וג'ונסון ננעלה אמש במסחר בוול סטריט בעלייה של 0.2% והגיעה ל-165.52 דולר.

"אנו נשתף פעולה עם רשויות הבריאות ברחבי העולם ונדריך אנשי מקצוע בתחום הבריאות והציבור כדי להבטיח שניתן יהיה לזהות אירועים נדירים מאוד ולטפל בהם ביעילות", אמר המדען הראשי של החברה, פול סטופלס בהצהרה שנמסרה לאחר הודעת הסוכנויות. זו באה לאחר הודעה דומה של סוכנות התרופות האירופאית.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות