אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם סימון ביילס עוזבת את השותפות עם נייקי - לטובת אתלטה צילום: איי אף פי

גם סימון ביילס עוזבת את השותפות עם נייקי - לטובת אתלטה

מתעמלת העל מצטרפת לאצנית אליסון פליקס ולבעלי העיזבון של קובי בראיינט ועוברת למותג הלבשת הנשים שבבעלות גאפ; היא נמנעה מלמתוח ביקורת על נייקי, אך אמרה כי אתלטה "תסייע לה להפוך לקול עבור נשים וילדים"

24.04.2021, 12:17 | חדשות חוץ

מתעמלת העל סימון ביילס עוזבת את נייקי לטובת שותפות עם חברת אתלטה, שלדבריה משקפת באופן טוב יותר את ערכיה, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".


קראו עוד בכלכליסט:


השותפות היא הישג אדיר למותג הלבשת הנשים שנוסד בשנת 1998 ונמצא בבעלות גאפ. ההודעה התקבלה לאחר שאתלטה חתמה על שותפות בשנת 2019 עם אלופת הריצה לשעבר למרחקים קצרים, אליסון פליקס. פליקס גם שיתפה בעבר פעולה עם נייקי, אך סיימה את קשריה איתה לאחר שביקרה את החברה על כך שלא תמכה בספורטאיות בהריון. ההודעה נמסרה גם ימים ספורים לאחר שפגה השותפות של נייקי עם בעלי העיזבון של שחקן הכדורסל קובי בראיינט.


סימון ביילס, צילום: איי אף פי סימון ביילס | צילום: איי אף פי סימון ביילס, צילום: איי אף פי


בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" נמנעה ביילס מלמתוח ביקורת ישירה על נייקי אך אמרה כי החלטתה לא קשורה רק להישגיה אלא לתחושה שאתלטה "תסייע לה להשתמש בקולה ולהפוך לקול עבור נשים וילדים. אני חשה שהם תומכים בי לא רק כספורטאית אלא כאדם שרוצה ליצור שינוי וזה מרענן מאוד".

דוברת של נייקי הגיבה על ההחלטה באומרה ש"סיימון ביילס היא אתלטית יוצאת מן הכלל, אנחנו מאחלים לה כל טוב ונמשיך מצידנו לקדם, לעודד ולתמוך באתלטיות שלנו". 


קובי בראיינט. גם בעלי העיזבון שלו נטשו את נייקי, צילום: רויטרס קובי בראיינט. גם בעלי העיזבון שלו נטשו את נייקי | צילום: רויטרס קובי בראיינט. גם בעלי העיזבון שלו נטשו את נייקי, צילום: רויטרס


על פי ההסכם עם אתלטה, לביילס יהיה ליין הלבשה משלה, כולל מוצרים שנועדו לאימוני כושר וללבישה לאחר האימון. לדבריה, החברה התחייבה גם לתמוך במסע ההופעות שהיא מתכוונת לקיים באופן עצמאי לאחר האולימפיאדה, בניגוד למסע ההופעות הרגיל  שמאורגן בחסות רשות הספורט הלאומית של ארה"ב. המסע הזה נועד לקדם מתעמלות מובחרות לשנים הבאות. אתלטה אמרה כי תיתן לביילס במה להיות אקטיביסטית המנהלת "שיחות כנות" עם נשים ונערות, בעוד שביילס הוסיפה מצידה כי היא מרגישה שעם צוות עיצוב נשי בעיקרו, היא מצטרפת לחברה שהיא לחלוטין של "נשים למען נשים".

ביילס שמוגדרת כאתלטית "הגדולה בכל הזמנים" - היא אחת מכמה אתלטים שעזבו לאורך השנים את נייקי כדי להפוך לפנים של מותגים אחרים. את הישגיה רכשה בתקופה שבה גם בלטה כמי שהפכה לקולן של ספורטאיות שהיו קורבנות לניצול בתחום ההתעמלות. 

בתחילת 2018 קבוצה של נשים התלוננה על יחס לא הולם מצד גברים בנייקי, על פערי שכר וחוסר איזון מגדרי ברמות הגבוהות של החברה. בסופה של אותה שנה הוחלפו כמה מהבכירים בעוד שהמנכ"ל דאז, מארק פארקר, התנצל והבטיח להביא לשיפור סביבת העבודה של החברה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות