אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקסטון נכנסת לישראל וממנה את יפעת אורון למנהלת הפעילות

בלקסטון נכנסת לישראל וממנה את יפעת אורון למנהלת הפעילות

הקרן, שנחשבת לאחת הגדולות בעולם בהשקעות פרטיות, השלימה באחרונה גיוס של 4.5 מיליארד דולר לטובת השקעות בחברות צמיחה. הבוקר פורסם בכלכליסט לראשונה כי אורון עוזבת את תפקיד מנכ"לית לאומי טק לאחר 7 שנים

25.04.2021, 09:08 | סופי שולמן

יפעת אורון, עד לאחרונה מנכ"לית לאומי טק, תוביל את פעילות ההשקעות החדשה של קרן בלקסטון בהייטק הישראלי - בתל אביב. הקרן, שנחשבת לאחת הגדולות בעולם בהשקעות פרטיות, השלימה באחרונה גיוס של 4.5 מיליארד דולר לטובת השקעות בחברות צמיחה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסכום הגדול ביותר שגוייס אי פעם על ידי גוף פרטי וכעת צפויה הקרן הענקית להסתער בין היתר על חברות הטכנולוגיה הישראליות ולהגביר דרמטית את הנוכחות של גופי השקעה גדולים מחו"ל שפועלים באחרונה בשוק המקומי.

קרן הצמיחה החדשה, שנקראת BXG, כבר ביצעה מספר השקעות בשנה האחרונה ובהן חברות שכבר הנפיקובוול סטריט כמו BUMBLE. דני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם,  אשר ניסה לפתח את הפעילות של הקרן עד היום בתפקידו כיועץ לבלקסטון מאז 2013, ימונה ליו"ר בלקסטון בישראל.

קרן בלקסטון שהוקמה לפני 35 שנה על ידי סטיבן שוורצמן, שמכהן היום כמנכ"ל ויו"ר, מנהלת נכסים של 619 מיליארד דולר ומעסיקה יותר מ-3,000 עובדים. הסניף הישראלי יהיה ה-26 במספרו של הקרן ברחבי העולם.

יפעת אורון , צילום: יורם רשף יפעת אורון | צילום: יורם רשף יפעת אורון , צילום: יורם רשף

לפני הצטרפותה לבלקסטון, כיהנה אורון בתפקיד מנכ״לית לאומי טק, פלטפורמה בנקאית טכנולוגית ישראלית מובילה, המשרתת ומממנת אלפי חברות טכנולוגיות ותומכת בצמיחתן הגלובלית. היא שימשה במרבית הקריירה שלה כשותפה בקרן ההון סיכון הישראלית Vertex, במסגרת תפקידה היא השקיעה ושימשה כחברת ועד מנהל בחברות טכנולוגיות ישראליות מגוונות.

קודם לכן שימשה אורון חברה בצוות ההשקעות הבנקאיות בחברות טכנולוגיה של חברת JPMorgan Chase & Co. בניו יורק. לפני כן ישבה במשך שלוש שנים בדירקטוריון המחקר והפיתוח של משרד הביטחון והגיעה לדרגת סגן במחלקה לכלכלה, תקציב ובקרה. לאורון תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בכלכלה ובניהול מהטכניון שבחיפה.

סטפן שוורצמן, יו״ר בלקסטון, מנכ״ל ושותף מייסד, אמר עם פרסום דבר הכניסה של בלקסטון לישראל: ״אנחנו ממוקדים בביצוע השקעות בסקטורים המצויים בצמיחה מהירה כגון טכנולוגיה, מדעי החיים וכלכלה דיגיטלית. ישראל מהווה אחד השווקים המבטיחים ביותר בעולם בתחומים אלה".

את קרן הצמיחה העולמית מנהל ג'ון קורנגולד, שהתראיין באחרונה לכלכליסט ואמר בין היתר כי "החברות הישראליות מתאימות בדיוק לטעם שלנו בהשקעות. ללא סימן שאלה זה השוק הכי יזמי בעולם, בגלל קוטן השוק המקומי החברות הישראליות נבנות מראש לשוק בינלאומי מהיום הראשון שלהן וזה נדיר. במרבית המקרים, החברות מסתפקות מראש בשוק המקומי שלהן כי הוא טוב מספיק. כמו כן, חברות ישראליות מאוד דינמיות בשינויים של התאמת אסטרטגיה. השוק הישראלי גם התבגר מספיק עכשיו כי יש חברות גדולות".

 

 

ג ג'ון קורנגולד, בלאקסטון ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות