אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הסלולר לא הציעו שירותי סינון בחינם להגנה על קטינים ונקנסו ב-900 אלף שקל צילום: ניצן סדן

חברות הסלולר לא הציעו שירותי סינון בחינם להגנה על קטינים ונקנסו ב-900 אלף שקל

הקנס הגבוה ביותר, 277,420 שקל, הוטל על סלקום. רק 019 מובייל ופלאפון יישמו את הוראות משרד התקשורת מספטמבר ועמדו בבדיקה שהתבצעה

25.04.2021, 10:59 | אביאור אבו

משרד התקשורת הודיע הבוקר כי הטיל עיצומים בסכום כולל של כ-900 אלף שקל על שבע חברות סלולר שלא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון חינמיים להגנה על קטינים.


קראו עוד בכלכליסט:

המשרד מחייב את החברות ליידע את המנויים על הסכנות האורבות ברשת האינטרנט, וגם מחייב אותן להציע למנויים בחינם שירות לסינון אתרים ותכנים פוגעניים. מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת ביצע פיקוח על יישום ההוראות האלה, ובמהלכו התגלו הפרות שבעטיין הוחלט להטיל את העיצומים על החברות.


מנכ"ל סלקום אבי גבאי , צילום: אלכס קולומויסקי מנכ"ל סלקום אבי גבאי | צילום: אלכס קולומויסקי מנכ"ל סלקום אבי גבאי , צילום: אלכס קולומויסקי


בספטמבר האחרון הודיע המשרד לחברות על כוונתו להטיל עליהן עיצום כספי, ולאחר מכן ביצע בדיקה נוספת של עמידתן בהוראות. אולם הבדיקה העלתה כי רק שתיים מהחברות, 019 מובייל ופלאפון, הפיקו את הלקחים הנדרשים והחלו להציע ללקוחות את השירות כנדרש. לאחר השיפור שנמצא בשתי החברות הוחלט לא להטיל עיצום כספי על 019 מובייל ולהפחית באופן משמעותי את היקף העיצום שיוטל על פלאפון.


מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, צילום: עמית שעל מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי | צילום: עמית שעל מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, צילום: עמית שעל


את הקנס הגבוה ביותר, 277,420 שקל, קיבלה סלקום; פרטנר נקנסה ב-270,840; הוט מובייל ב-155,090; גולן טלקום ב-104,860; פלאפון ב-53,440; רמי לוי ב-26,410; ו-we4G של אקספון ב-15,480. 

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: ״בימים אלה, שבהם הסכנות ברשת גואות, בפרט בקרב ילדים, אנו מצפים מהחברות לעמוד במחויבויות שלהן ולהציע לכל מנוי את שירות סינון התכנים להגנה על ילדיו ברשת ללא עלות. לא נאפשר לחברות התקשורת לפגוע בזכותם של המנויים לקבל את השירות החשוב הזה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות