אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבית הלבן: נעביר סיוע רפואי נוסף להודו מוכת הקורונה צילום: איי פי

הבית הלבן: נעביר סיוע רפואי נוסף להודו מוכת הקורונה

מספר הנדבקים היום בהודו עומד על 350 אלף, והמספר הכולל עד כה של המאובחנים במדינה עומד על 16.96 מיליון וכ-190 אלף אנשים מתו מהמגפה; הממשלה מנסה להתגבר על המחסור החריף בבלוני חמצן. ארה"ב העינקה עד כה להודו ציוד רפואי בסך של 1.4 מיליארד דולר

25.04.2021, 11:46 | חדשות חוץ

העלייה החדה במספר הנדבקים בקורונה בהודו מדאיגה את ארה"ב, ובבית הלבן הבטיחו להעביר לממשלה ולעובדי הרפואה סיוע נוסף. "אנחנו מנהלים שיחות בדרגים הגבוהים ביותר ומתכננים להעביר סיוע נוסף לממשלת הודו ולעובדי מערכת הבריאות בהודו שנאבקים בהתפרצות החמורה הזו", מסרה דוברת של הבית הלבן ג'ן פסאקי, לסוכנות הידיעות רויטרס. 

הדוברת ציינה שלשום בתדרוך לעיתונאים כי הם עובדים ביחד עם בכירים בהודו למציאת דרכים לפתור את המשבר, אך לא ציינה לוח זמנים להעברת הסיוע. לדבריה, ארה"ב סיפקה כבר להודו סיוע רפואי חירום בשווי 1.4 מיליארד דולר, שכולל הכשרה בטיפול במגפה ומכונות חמצן.


בית חולים בהודו , צילום: PTI בית חולים בהודו | צילום: PTI בית חולים בהודו , צילום: PTI

לחץ רב מופעל על הממשל האמריקאי להגביר את הסיוע להודו, הדמוקרטיה הגדולה בעולם ובת ברית אסטרטגית במאמציו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לצמצם את כוחה של סין. בהתאם, לשכת הסחר האמריקאית קראה שלשום לממשל לשחרר מיליוני מנות חיסונים של אסטרה זנקה למשלוח מיידי להודו, ברזיל ומדינות אחרות שנפגעו בצורה קשה. 


מעבירים בלוני חמצן לבתי החולים, צילום: איי פי מעבירים בלוני חמצן לבתי החולים | צילום: איי פי מעבירים בלוני חמצן לבתי החולים, צילום: איי פי


במקביל, הממשלה ההודית הטיסה מטוסים צבאיים והפעילה רכבות להשגת חמצן הנחוץ בדחיפות לדלהי מאזורים אחרים במדינה ומדינות זרות, ביניהן סינגפור. 

מספר הנדבקים בהודו זינק היום בקרוב ל-350 אלף, כך שעד כה נדבקו במדינה 16.96 מיליון אנשים ומעל 192 אלף אנשים מתו מהמגפה, כך לפי הדיווח של רשויות הבריאות. 

"הלב שלנו יוצא לעם ההודי שנמצאים בעיצומה של התפרצות נוראית של קורונה", הוסיף מזכיר המדינה אנטוני בלינקן בטוויטר. "אנחנו עובדים ביחד עם השותפים שלנו בממשלה ההודית, ובכוונתו להעביר במהירות סיוע נוסף להודים ולגיבורים במערכת הבריאות ההודית". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות