אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם זמני לשחרור הפקק בנמלים: עובדי הנמל באשדוד ובחיפה יעבדו שעות נוספות צילום: חברת נמלי ישראל

פרסום ראשון

הסכם זמני לשחרור הפקק בנמלים: עובדי הנמל באשדוד ובחיפה יעבדו שעות נוספות

דירקטוריון נמל אשדוד אישר את ההסכם, שהושג בהנחיית שרת התחבורה מירי רגב; עובדי הנמל שמעמיסים את המכולות יעבדו ארבע שעות נוספות במשמרת במסגרת פיילוט שיארך ארבעה שבועות; לטענת משרד התחבורה, הושג הסכם גם עם עובדי נמל חיפה

25.04.2021, 20:40 | יובל שדה

דירקטוריון נמל אשדוד אישר הסכם עבודה זמני חדש עם ועד העובדים, שנועד לפתור את הפקק בנמל. ההסכם, שאושר גם על ידי משרד התחבורה, ההסתדרות והתאחדות התעשיינים כולל שעות נוספות שאמורות לאפשר קצב עבודה מוגבר. 

לפי ההסכם, יינתנו כארבע שעות עבודה נוספות ל"תגיסטים" (עובדי נמל שעובדים במשאיות שמעמיסות את המכולות) ואלו יקבלו משכורת "מוגדלת" בהתאם לתפוקה, ולא משכורת כפולה כפי שאלו דרשו במשא ומתן המקורי. התגבור במספר התגיסטים שעובדים בכל רגע נתון בנמל צפוי להגדיל את מספר הצוותים הפועלים בפריקת האוניות ובכך לתרום לשחרור צוואר הבקבוק.


קראו עוד בכלכליסט:

ההסכם בנמל אשדוד נחתם כ"פיילוט" לארבעה שבועות, ובעוד כעשרה ימים הנהלת הנמל תבחן האם הדבר מוביל להקלה על הפקק בנמלים. בהנחה והפיילוט יוגדר כהצלחה, הנמל ירחיב את הפיילוט ויבקש לקלוט עובדים זמניים נוספים מבתוך החברה או מבחוץ לה (לדוגמה מנמל אילת). הנמל לא יקלוט עובדים קבועים במסגרת הפתרון שהוסכם. 

נמל אשדוד, קרדיט: נשיונל ג נמל אשדוד | קרדיט: נשיונל ג'אוגרפיק בעמ נמל אשדוד, קרדיט: נשיונל ג

הפרטים על ההסכם בנמל חיפה עדיין לא ברורים, אך הודעת משרד התחבורה תיארה כי "הנהלת הנמל תימנע מהפעלת 'פול הגוררים' (רפורמה בעבודת נהגי המשאיות בנמל - י"ש) לחודש ימים, בתמורה למאמץ של העובדים לתגבור מצבת העובדים במשמרות נוספות, מה שיוביל להגברת התפוקות ברציפים".

במהלך סוף השבוע נערכו שיחות בין משרד התחבורה, ראשי הנמלים, ההסתדרות, נציגי הספנות ובכירים בתעשייה במטרה לפתור את המשבר המתמשך בנמל חיפה ונמל אשדוד.

המשבר בנמלים נמשך כבר יותר מחודש וגורם להמתנה של עשרות ספינות, שמחכות לפריקה במשך ימים רבים, ולפעמים אף שבועות. העיכובים גורמים לזינוק במחירי ההובלה, שמהווה את אחד הגורמים בעלייה במחירי הסחורות.

שרת התחבורה מירי רגב: ״מברכת את הנהלת נמל אשדוד ונמל חיפה, העובדים ואת יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, על שבהתאם להנחייתי ישבו על המדוכה והצליחו להביא לפתרון יצירתי. אנו ממשיכים לפעול לחיזוק הפעילות הנמלית של ישראל בעת הזו שבה המשק נדרש לאפשר ייבוא וייצוא מוגבר כחלק מהיציאה מהקורונה".

מהנהלת נמל חיפה טרם התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות